HTC J Butterfly

HTC Butterfly już trafia do australijskich sklepów, Europa nadal czeka

Do australijskich sklepów wkrótce trafi najnowszy, flagowy smartfon HTC – model Butterfly. Czy Europa będzie musiała na niego jeszcze długo czekać?

HTC J Butterfly

Smartfon HTC X920e Butterfly już można zamawiać na terenie Australii. Urządzenie jest w tej chwili dostępne wyłącznie w sklepie MobiCity, który życzy sobie za niego 891 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 2835 zł. Wysyłka sprzętu została zaplanowana na 18 stycznia, czyli za niecałe dwa tygodnie.

Australijka cena urządzenia daje nam pewne pojęcie, ile za Butterfly będzie trzeba zapłacić na terenie Europy. Szczerze mówiąc, 2800 zł wydaje się być bardzo prawdopodobnym kosztem za ten supersmartfon.

Dlaczego tajwański producent, pomimo swoich sporych problemów finansowych tak bardzo zwleka ze sprzedażą międzynarodowej wersji Butterfly? Przecież to właśnie teraz, przed premierą innych supermocnych czterordzeniowców (Galaxy S IV, Xperia Z itd.)  jest najlepszy moment, na wyciągnięcie dużych zysków. Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująco prosta. Sprzedaż Butterfly jest w tej chwili tak duża, że tajwański gigant nie nadąża z produkcją smartfona. Wygląda więc na to, że Europa poczeka na ten sprzęt jeszcze co najmniej kilka tygodni.

Źródło: GSMArena