HTC Butterfly S – zestaw kolorów

HTC Butterfly S – kamera UltraPixel i 5” ekran Full HD

HTC pokazało właśnie światu swój nowy smartfon, który jest połączeniem designu pierwszego Butterfly oraz kamery z HTC One. Czy urządzenie będzie sprzedawane na rynkach globalnych?

HTC Butterfly S

Dane techniczne Butterfly S, które udostępniło właśnie HTC, budzą spore wrażenie. Potencjalny nabywca znajdzie w urządzeniu chipset Qualcomm Snapdragon 600, taktowany zegarem 1.9GHz (taki sam, który znajdziemy w Samsungu Galaxy S4) oraz 2GB RAM.

Jeśli 4.7” ekran w HTC One, to dla kogoś za mało – dzięki Butterfly S uzyska 5” wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (zagęszczenie pikseli 440ppi). Zasoby flash mają tu pojemność 16GB, jednak można je rozszerzyć kartą microSD. Tajwański producent, wraz z Butterfly S oferuje także 25GB darmowej przestrzeni na dysku wirtualnym Dropbox (przez dwa lata).

Kamera to kolejny, mocny element Butterfly S. We wnętrzu znajdziemy w zasadzie taki sam aparat, co w HTC One, czyli UltraPixel z ⅓” sensorem BSI, pojedynczymi pikselami wielkości 2.0 mikrona i szerokim obiektywem o jasności f/2.0. Urządzenie ma też wszystkie, programowe “smaczki” znane z One, czyli m.in. HTC Zoe i HTC Share. Nie zabrakło oczywiście systemu Android 4.2 Jelly Bean, wraz z nakładką Sense 5.

Co do designu, to w porównaniu z pierwszym Butterfly, niewiele się zmieniło. Najbardziej widoczną “innowacją” w stylistyce, jest wprowadzenie metalowego pierścienia, okalającego obiektyw kamery. Smartfon mierzy 144.5 x 70.5 x 10.6mm, a przy tym jest dość ciężki, gdyż waży 160 gramów. Sporą wagę można tłumaczyć obecnością pokaźnej, 3200mAh baterii, czyli dużo większej, niż w Butterfly (tam była zaledwie 2020mAh).

HTC Butterfly S - zestaw kolorów

W Butterfly S, jak przystało na topowy smartfon, nie zabrakło takich standardów łączności, jak Bluetooth 4.0, Wi-Fi, DLNA, NFC oraz GPS.

HTC Butterfly S jeszcze w lipcu zadebiutuje na Tajwanie, gdzie ma kosztować ok. 2460 zł. Szkoda, ze firma póki co nie zdradziła żadnych planów, dotyczących ewentualnej premiery urządzenia na rynkach międzynarodowych. Nie wiadomo więc, czy tajwański producent ma w ogóle zamiary sprzedawać Butterfly S poza terytorium Tajwanu.

Źródło: HTC