HTC Butterfly

HTC Butterfly – supersmartfon tajwańskiego producenta wkrótce także w Polsce!

Japończycy mają model J Butterfly, amerykanie DROID DNA, niestety do tej pory reszta świata musiała obejść się smakiem. HTC po długim oczekiwaniu – dzisiaj nareszcie zaprezentował globalną wersję tych dwóch smartfonów, o nazwie HTC Butterfly. Jak wygląda jego specyfikacja i przewidywana cena?

HTC Butterfly

Na ten smartfon czekali chyba nie tylko fani marki HTC, lecz także wszyscy wielbiciele topowych urządzeń z Androidem. Okazuje się, że przewidywania, iż międzynarodowa wersja DROID DNA będzie nosić nazwę Deluxe DLX – okazały się chybione.

Postępowanie tajwańskiego producenta w kwestii Butterfly jest bardzo dziwne. Spodziewałem się, że tak doskonałe urządzenie, które w testach zdobywa najwyższe noty – będzie prezentowane na specjalnej konferencji, z wielką pompą. Tymczasem HTC międzynarodową wersję zaprezentowało „po kryjomu”, informując o tym tylko kilka portali. Jak więc prezentuje się specyfikacja Butterfly?

Urządzenie działa w oparciu o chipset firmy Qualcomm – Snapdragon S4 Pro, wyposażony w cztery rdzenie Krait o taktowaniu 1.5 GHz, 2 GB RAM oraz grafikę Adreno 320. Do dyspozycji posiadacza smartfona będzie 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć poprzez wbudowany slot na karty microSD. Najważniejsza część, czyli ekran – to w tym urządzeniu 5-calowa matryca Super LCD 3 pokryta szkłem Gorilla Glass 2. Jeśli chodzi o aparat, mamy tu 8 i 2.1 MP kamery (obiektyw 8 MP kamerce ma 28 mm i jasność f/2.0).

HTC nie wspomniał nic o systemie operacyjnym Butterfly, jednak można śmiało przypuszczać, iż jest to Android 4.1 Jelly Bean. Smartfon zasila 2,020 mAh akumulator, który powinien spokojnie wytrzymać około 49 godzin normalnego użytkowania.

W urządzeniu nie zabrakło oczywiście takich modułów, jak Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, A-GPS + GLONASS oraz NFC. Jeśli chodzi o wymiary, smartfon mierzy 143 x 75 x 9.08 mm i waży 140 g.

HTC niestety nie ujawniło, kiedy Butterfly trafi do sklepów i ile będzie kosztować. Można się jednak śmiało spodziewać, że jego cena wyniesie około 2500 zł.

Jeśli na temat tego urządzenia pojawi się więcej szczegółów, na pewno Was o tym poinformuję, aktualizując ten tekst.

Źródło: BGR