HTC-ChaCha

HTC ChaCha w Polsce

HTC ChaCha na początku czerwca zawitał do ofert polskich sklepów, czy smartfon jest jednak wart naszej uwagi?

HTC ChaCha

Premiera HTC ChaCha przeszła w Polsce praktycznie bez większego echa, czy ten smartfon faktycznie nie jest wart jakiejkolwiek uwagi? ChaCha to smartfon stworzony z myślą o wielbicielach portali społecznościowych, ze szczególnym wskazaniem na Facebook. Słuchawka posiada nawet dedykowany przycisk, pozwalający bardzo szybko dotrzeć do naszego konta na Facebooku. Osobiście nie jestem fanem tego portalu, więc taki przycisk jest mi całkowicie zbędny – czy więc ChaCha ma do zaoferowania coś więcej, niż tylko dostęp do Facebooka?

HTC ChaCha to całkiem mocne urządzonko, zamontowano w nim procesor o taktowaniu 800MHz, oraz 512MB pamięci RAM – całość działa pod kontrolą systemu Android w wersji 2.3 Gingerbread. Niestety, ChaCha posiada malutki, 2.6-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 320 pikseli. Mały ekran rekompensuje jednak dobra, pełna klawiatura QWERTY, na której powinno się przyjemnie pisać – gdyż odstępy między klawiszami są całkiem spore. ChaCha posiada też GPS, łączność 3G, WiFi i Bluetooth, nie zapomniano wstawić 5MP kamery z fleszem LED, oraz drugiej, VGA – do wideorozmów.

Jak więc możecie zobaczyć, ChaCha to bardzo dobry smartfon, który powinien przyciągać wielbicieli biznesowych słuchawek BlackBerry i Nokia. Moim zdaniem firma HTC sporo straciła, promując ten model jako zabawkę dla fanów Facebooka – więcej osób zwróciłoby na nią uwagę, jeśli ChaCha byłaby telefonem biznesowym. A teraz najlepsza część – HTC ChaCha w naszym kraju kosztuje obecnie jedyne 1299zł, cena pewnie wkrótce jeszcze spadnie, ale już teraz jest bardzo atrakcyjna, bo ChaCha to świetny smartfon, tylko kierowany nie tego odbiorcy.