HTC Desire 200 – front

HTC Desire 200 oficjalnie zaprezentowany: 3.5” ekran i 1GHz CPU

HTC zaprezentowało swój najnowszy, budżetowy smartfon – Desire 200. Urządzenie designem nawiązuje do HTC One oraz ma dźwięk Beats Audio. Jak prezentuje się pełna, oficjalna specyfikacja tej słuchawki?

HTC Desire 200

Na temat HTC Desire 200 pisałem Wam dokładnie dwa dni temu. W sieci pojawiła się wtedy pierwsza wideorecenzja tego urządzenia. Według oficjalnych danych technicznych, które dzisiaj poznaliśmy, Desire 200 wyposażono w 3.5” ekran LCD o rozdziałce 320×480 pikseli, chipset Qualcomm Snapdragon S1 z jednordzeniowym procesorem o taktowaniu 1GHz oraz 512MB RAM. Tajwański producent niestety dość mocno poskąpił pamięci użytkownika, której zamontowano tu zaledwie 4GB. Całe szczęście jest możliwość jej rozszerzenia kartą pamięci microSD.

Co do aparatu, Desire 200 może się pochwalić 5MP sensorem, niestety jego 34mm obiektyw o jasności f/2.8 ma zaledwie stały fokus. Nagrywania wideo nie ma nawet sensu na Desire 200 odpalać, gdyż HTC uraczyło swój smartfon przechwytywaniem wideo wyłącznie w archaicznej rozdzielczości VGA.

Zasilanie w Desire 200 zapewnia akumulator o pojemności 1,230mAh, który według HTC starcza na 7 godzin i 30 minut rozmów w sieci 3G lub 812-godzinne czuwanie.

Łączność zapewniają nam standardowe moduły, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, microUSB oraz GPS. Na pokładzie znalazły się też trzy sensory – zbliżeniowy, jasności i akcelerometr.

HTC Desire 200

Nie wiadomo dlaczego, ale HTC nie ujawniło, na jakiej wersji „Andka” działa urządzenie. Na przedpremierowym teście widać było, że Desire 200 ma system Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Mam nadzieję, że Tajwańczycy zaktualizują go do Jelly Bean, w przeciwnym wypadku smartfon będzie mocno odstawać od konkurencji.

Niestety, producent nie ujawnił daty rozpoczęcia sprzedaży oraz przyszłej ceny Desire 200. Sprzęt „na papierze” prezentuje się raczej mało atrakcyjnie. Ciekawi mnie tylko, czy znajdą się w ogóle chętni na zakup czegoś, co ma specyfikację sprzed prawie dwóch lat?

Źródło: HTC