HTC Desire 500 – front

HTC Desire 500 – kolejny drogi średniak od HTC

HTC zaprezentowało właśnie kolejny smartfon ze średniej półki, model Desire 500. Producent kieruje swój smartfon do osób młodych. Niestety HTC nie dość, że pokazało urządzenie wyłącznie na Tajwanie, to w dodatku jego cena zupełnie nie zachęca do zakupu.

HTC Desire 500 - front

Pamiętacie zapewne, że HTC niedawno zaprezentowało innego średniaka – One mini, którego cena niestety do „średnich” nie należy. Za tę okrojoną wersję HTC One w przedsprzedaży będzie trzeba zapłacić prawie 2000 zł. Wygląda na to, że HTC idzie za ciosem i prezentuje kolejny smartfon, którego cena jest niewspółmierna do możliwości.

HTC Desire 500 - tył

Desire 500 może i wygląda ładnie, ale jego parametry techniczne na pewno nie powalą nikogo na kolana. W smartfonie zastosowano 4.3″ ekran o rozdzielczości 800×480 pikseli oraz czterordzeniowy chipset Snapdragon 200 o taktowaniu 1.2GHz (rdzenie Cortex-A5, grafika Adreno 203). Urządzenie dopełnia 1GB RAM oraz zaledwie 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć kartą microSD.

Jako aparat służy tu 8MP sensor BSI, a do wideorozmów można wykorzystać 1.6MP kamerę przednią (również z sensorem BSI). Smartfon mierzy 9.9mm grubości i waży 123 gramy. Co do zasilania, jest tu akumulator o pojemności 1800mAh.

HTC wzbogaciło także dźwięk Desire 500 stosując w nim Beats Audio. Całością zawiaduje Android Jelly Bean wraz z nakładką Sense 5 oraz funkcją BlinkFeed. Niestety w urządzeniu nie znajdziemy głośników stereo BoomSound (takich, jak w One i One mini).

A teraz „najlepsze”, czyli cena. HTC za Desire 500 każe sobie płacić ponad 400$, czyli w przeliczeniu na naszą walutę ok. 1300 zł. Cz to dużo? Za smartfon z taką specyfikacją to ogromna kwota. Przecież za trochę mniej można u nas kupić np. Sony Xperię T, która dosłownie miażdży Desire 500. Mówiłem to już przy okazji ujawnienia ceny One mini, ale powiem jeszcze raz – jeśli HTC się nie ogarnie i nadal będzie wypuszczać cienkie smartfony po wysokich cenach, to po prostu nikt ich nie kupi a firma będzie nadal pogarszać swoje i tak kiepskie wyniki finansowe.

Źródło: HTC