HTC Desire 500 – czarny, przód i tył

HTC Desire 500 oficjalnie zaprezentowany: trafi także do Europy

HTC pokazało dzisiaj swój kolejny smartfon, który należy do segmentu urządzeń ze średniej półki. Co prawda kilka tygodni temu HTC zaprezentowało też inne, bliźniacze urządzenie – jednak tylko w wersji na rynek tajwański. Pokazany dzisiaj Desire 500 trafi do całej Europy.

HTC Desire 500 - czarny, przód i tył

Smartfon swoją specyfikacją za bardzo nie powala, ale miejmy nadzieję, że zostanie to zrekompensowane jego ceną. Na jego „bebechy” składa się czterordzeniowy chipset Snapdragon 200 z 1.2GHz procesorem oraz 1GB RAM. Do robienia zdjęć posłuży tu 8MP kamera wspomagana przez dedykowany procesor HTC ImageChip oraz 28mm obiektyw o jasności f/2.0. Z przodu umieszczono 1.6MP kamerę oraz 4.3″ ekran WVGA LCD. Chyba największą wadą tego urządzenia jest jego pamięć wewnętrzna, która ma tu pojemność wynoszącą zaledwie 4GB. Na szczęście można ją rozszerzyć kartą microSD, aż o 64GB.

HTC oczywiście w swoim zwyczaju upchnęło w smartfon całą masę swojego softu. Jest tu m.in. Beats Audio, BlinkFeed, Video Highlights itp. Desire 500 zasila bateria o pojemności 1800mAh, która według Tajwańczyków starcza na 12 godzin rozmów poprzez sieć 3G.

Tajwański producent nie ujawnił jeszcze, kiedy chce wprowadzić urządzenie do europejskich sklepów i jaka będzie jego cena. Przypominam jednak, że za Desire 500 na Tajwanie trzeba zapłacić około 400$, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 1300 zł. To oczywiście bardzo dużo, bo za takie pieniądze można u nas kupić dużo lepsze urządzenia, niż Desire 500. Mam jednak nadzieję, że HTC weźmie na to poprawkę i w Europie bardziej przemyśli kwestię ceny.

Źródło: HTC


 • Czzarek

  No i podobnie jest u nas, w komputroniku na ich stronie jest dostępny do kupna w salonach za 1059zł :) Nieźle chyba jak na te 4-rdzenie, mimo że wyświetlacz jest dość mały i niskiej rozdzielczości, ale przynajmniej powinien nadrabiać to szybkością działania.

  • http://smartfan.pl Noob

   Rdzenie cztery, szkoda tylko że Cortex-A5…

 • Louis

  Cena w Czechach to 6499 koron co daje w przeliczeniu ~1040zl