HTC Desire 600 Dual Sim

HTC Desire 600 Dual Sim oficjalnie zaprezentowany

HTC nadal walczy o rynek, tym razem wprowadzając do swojej oferty kolejny smartfon z Androidem na pokładzie. Zaprezentowany dzisiaj HTC Desire 600 Dual Sim, ma wprowadzić wiele funkcjonalności urządzeń premium, do smartfonów średniego segmentu. Czy to się uda?

HTC Desire 600 Dual Sim

Dane techniczne HTC Desire 600 Dual Sim może i nie wzbudzą w nikim zachwytu, ale jak na urządzenie ze średniej półki, są i tak całkiem niezłe. Znajdziemy tu chipset Snapdragon 200 z czterema rdzeniami Cortex-A5, taktowanymi zegarem 1.2 GHz, GPU Adreno 203 oraz 1 GB RAM. Pamięć dla użytkownikach zapewni tu 8 GB kość flash, a zasilanie akumulator o pojemności 1,860 mAh.

HTC Desire 600 Dual Sim

Desire 600 Dual Sim ma również 4.5-calowy wyświetlacz Super LCD2 o rozdzielczości qHD. HTC rozwinęło także skrzydła, jeśli chodzi o dźwięk, bo w 600 znajdziemy dwa głośniki BoomSound, zupełnie takie, jak w HTC One. Naturalnie dźwięk został “przypakowany” technologią Beats Audio.

HTC Desire 600 Dual Sim

Co z kamerami? Tajwański producent umieścił w Desire 600 dwie kamery: 8 MP główną (nagrywającą filmy 720p) oraz 1.6 MP kamerkę do przeprowadzania wideorozmów. Aparaty wzbogaci funkcja o nazwie Video Highlights, która będzie zbierać nasze zdjęcia i montować w 30-sekundowych nagraniach wideo. Nowy “ficzer” nie jest oczywiście tak fajny, jak Zoe znany z HTC One, jednak jego idea działania jest bardzo podobna.

HTC Desire 600 Dual Sim

Pewnie wiele osób ucieszy fakt, że Desire 600 ma dual SIM w standardzie dual active, co to oznacza? Mniej więcej tyle, że w tej samej chwili mogą być aktywne dwie karty SIM, można będzie więc odebrać połączenie na jednej z kart, pomimo aktywnego używania drugiej SIM. W słuchawce nie zabrakło oczywiście łączności 3G z HSDPA (do 7.2Mbps DL), Bluetooth 4.0 z aptX, Wi-Fi b/g/n, NFC oraz GPS z GLONASS.

HTC Desire 600 Dual Sim

HTC Desire 600 wejdzie do sprzedaży już na początku przyszłego tygodnia. W pierwszej kolejności będzie można go kupić na terenie Rosji, jednak krótko potem trafi też do Polski. Szkoda tylko, że HTC nie podało, ile będzie wynosić sugerowana cena za ten smartfon.

Źródło: HTC


  • Wojtek

    Przepiękny desgin <3 Czekam tylko na coś 4" z Sense 5 i wtedy biorę!