HTC Desire 600 Dual Sim

HTC Desire 600 – jaka będzie cena tego smartfona?

HTC w trakcie prezentacji swojego nowego smartfona, Desire 600 Dual Sim, powiedziało co prawda wszystko na temat danych technicznych tego urządzenia, jednak nie zdradziło jego ceny. Okazuje się jednak, że niektóre rosyjskie sklepy już rozpoczęły przedsprzedaż Desire 600, dzięki czemu możemy się orientacyjnie dowiedzieć, ile smartfon może kosztować w Polsce.

HTC Desire 600 Dual Sim

Pamiętajcie proszę, że rosyjskie ceny smartfonów są zazwyczaj sporo wyższe, niż te dla reszty świata. Żeby już dłużej nie przynudzać to powiem Wam, że HTC na terenie Rosji za model Desire 600 zażyczy sobie kwoty w przedziale 15990-16990 rubli, czyli 1650-1750 zł. Czy to dużo?

Popatrzmy na specyfikację Desire 600, która zawiera 4.5-calowy ekran Super LCD2 o rozdzielczości qHD, 1.2 GHz , czterordzeniowy procesor Cortex-A5, 1 GB RAM, GPU Adreno 203, 8 GB pamięci użytkownika, 8 MP i 1.6 MP kamery oraz system Android 4.1 Jelly Bean i 1,860mAh baterię. Niestety, chociaż urządzenie ma fajny design i w miarę dobry ekran, to według mnie cena 1650 zł jest nieco za wysoka. Tajwański producent przecież mocno przyoszczędził np. na procesorze (zaledwie Cortex-A5) oraz ilości pamięci wewnętrznej. W kwocie 1650 zł możemy przecież w Polsce kupić dużo lepszy smartfon, który będzie nieporównywalnie bardziej funkcjonalny, niż Desire 600 (np. Galaxy S III, Nexus 4 itp.).

Po opublikowaniu ceny, na wielu portalach technologicznych zawrzało. Użytkownicy zarzucają HTC, że chyba nie ma zamiaru wyjść z kryzysu, skoro narzuca tak drakońskie ceny za swój sprzęt. W efekcie na Desire 600 może być bardzo niewielu chętnych. Co prawda wiele osób połasi się pewnie na dual-SIM active, jednak dla zdecydowanej większości to za mało, aby sięgnąć po taką kwotę do kieszeni.

Mam jednak cichą nadzieję, że HTC, gdy już wprowadzi Desire 600 do Polski, zażąda nieco mniej wygórowanej kwoty. Myślę, że tej klasy urządzenie powinno kosztować góra 1100 zł. Jeśli smartfon pojawi się u nas w takiej cenie, być może będzie miał szansę na choćby umiarkowany sukces.

Źródło