HTC Desire 616 – TENAA

HTC Desire 616: pierwszy 8-rdzeniowiec tego producenta

8-rdzeniowy HTC Desire 616, który już wcześniej pojawiał się w bazie danych benchmarka AnTuTu, nareszcie zawitał do chińskiego urzędu TENAA, który zajmuje się certyfikowaniem tego typu sprzętów. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak ten 8-rdzeniowy smartfon wygląda.

HTC Desire 616 - TENAA

Urząd TENAA zatwierdził właśnie Desire 616, więc sprzęt ma wolną drogę do chińskich sklepów. Czym w ogóle jest Desire 616? Wszystko wskazuje na to, że będzie to średniobudżetowy smartfon, oferujący 5″ ekran 720p praz 8-rdzeniowy chipset MediaTek z 1 GB pamięci RAM. Co trochę rozczarowuje, urządzenie ma na starcie pojawić się z systemem Android w dość starej wersji 4.2.2 Jelly Bean (miejmy nadzieję, że HTC zaktualizuje go do 4.4 KitKat).

Oczywiście certyfikacja przez chiński urząd wskazuje, że HTC dla Desire 616 jako główny rynek zbytu upatruje Chiny. W dalszej perspektywie może się jednak okazać, że mimo wszystko smartfon pojawi się także w skali globalnej.

Co jeszcze wiemy na temat tego urządzenia? Jedynie to, że posiada 8 MP kamerkę z fleszem LED, a jego wymiary wynoszą 142 x 71.9 x 9.1 mm (przy wadze 150 gramów). Niestety, jak sami możecie zobaczyć na zdjęciu, Desire 616 nie posiada (jak One (M8)) głośników stereo BoomSound.

Czy według was HTC Desire 616, jeśli pojawi się w Polsce, ma szansę na odniesienie sukcesu? Według mnie jak najbardziej – jeśli tylko HTC, które jest znane z „przeginania” cen za średnio i niskobudżetowe produkty, nie zawyży jego wartości a tym samym nie odstraszy potencjalnych klientów.