HTC Desire 8

HTC Desire 8 – phabletowy średniak pojawił się na zdjęciu

Na łamach chińskiej strony MyDrivers pojawiło się pierwsze, oficjalne zdjęcie, przedstawiające niezaprezentowany jeszcze phablet, model Desire 8. Wraz ze zdjęciem poznaliśmy także częściową specyfikację tego sprzętu, dzięki czemu wiemy, że pod względem kosztów będzie się ono plasować raczej na średniej półce cenowej.

HTC Desire 8

Według tej nieoficjalnej informacji phablet HTC ma posiadać 5.5″ ekran o nieokreślonej rozdzielczości. Jeśli taka wielkość okaże się prawdą, będzie to oznaczać, że Desire 8 zostanie największym z dotąd zaprezentowanych, nieflagowych urządzeń firmy HTC.

Co jeszcze wiemy na temat Desire 8? Obudowa tego phabletu jest prawdopodobnie wykonana z plastiku, a w jej wnętrzu znajduje się 13 MP kamera z fleszem LED oraz 5 MP kamerka, służąca m.in. do przeprowadzania wideorozmów. Sprzęt posiada też obsługę dual SIM.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciu, Desire 8 (podobnie jak HTC M8) ma być pozbawiony przycisków pojemnościowych, które zostaną zastąpione przyciskami programowymi. Front phabletu posiada też (podobnie jak HTC One) dwa głośniki stereo, więc na jakość dźwięku pewnie nie będziemy musieli narzekać.

Niestety nie posiadamy żadnych, dodatkowych szczegółów dotyczących specyfikacji Desire 8. Nie wiemy więc, o jaki chipset został oparty ten smartfon i ile ma pamięci. Według Chińczyków debiut Desire 8 nastąpi 18 marca w Pekinie. Nie zdziwię się jednak, jeśli HTC zaprezentuje Desire 8 już w tym miesiącu, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Aktualizacja (20.II.2014): Według @evleaks HTC Desire 8 (A5) ma posiadać ekran o rozdzielczości 720p (HD). Chipset urządzenia to podobno Snapdragon 400 z czterema rdzeniami Cortex-A7 @ 1.7 GHz i grafiką Adreno 305.


  • Łukasz

    Obecność dual sim świadczy, że sprzęt pojawi się tylko na wybranych rynkach bądz tylko na rodzimym rynku. W polsce raczej się nie pojawi a szkoda.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      To prawda, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby HTC wprowadziło u nas wariant z single SIM. Czy tak się jednak stanie?