HTC-Desire-C-0

HTC Desire C oficjalnie zaprezentowany

Po serii „przecieków” HTC oficjalnie zaprezentowało budżetowy smartfon oparty o system Android, model Desire C (znany tez jako Golf i Wildfire C).

HTC Desire C

HTC Desire C działa pod kontrolą systemu Android w najnowszej wersji – 4.0 Ice Cream Sandwich, wraz z nakładką Sense 4.0. Smartfon zaopatrzono także w technologię Beats Audio, niestety w zestawie nie znajdziemy słuchawek Beats.

HTC Desire C

Według specyfikacji – urządzenie ma 3.5-calowy ekran LCD o rozdzielczości HVGA oraz 600MHz chipset Qualcomm Snapdragon S1. HTC niestety nie zdradziło, jaki dokładnie układ „siedzi” w Desire C – możemy się jednak domyślać, iż jest to MSM7225A z procesorem Cortex-A5 i 512MB RAM.

HTC Desire C

Desire C pozycjonuje się jako następcę modelu Explorer, dlatego wiele elementów zostało tutaj ulepszonych. Desire C dysponuje 5MP kamerą z obiektywem o jasności F/2.8 i ogniskowej 34mm (ekwiwalent 35mm), 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (plus 25GB darmowej przestrzeni na dysku wirtualnym Dropbox przez 2 lata), slotem kart microSD, łącznością 3G z 7.2Mbps HSDPA, Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz USB 2.0. Desire C zasila wymienna bateria o pojemności 1,230mAh.

Smartfon w pierwszej kolejności trafi do państw europejskich (w tym i do Polski). Ma być dostępny w trzech kolorach: czarnym, białym i czerwonym. Spodziewana cena HTC Desire C to około 200 euro, czyli na dzień dzisiejszy jakieś 860zł.

Źródło: GSMArena, HTC