HTC-Desire-C-2

HTC Desire C przetestowany w benchmarku

Budżetowy HTC Desire C nie jest co prawda jeszcze dostępny w sklepach, lecz już możemy zobaczyć jego wyniki w benchmarku.

HTC Desire C

Oczywiście to, że Desire C nie ma w sklepach nie oznacza wcale, iż nikt go w swojej kieszeni nie nosi. Jeden z dziennikarzy portalu GSMDome już ma przyjemność używać Desire C – a co najważniejsze, przetestował ten smartfon w benchmarkach, wyniki umieszczając w sieci.

HTC Desire C - Benchmarki

Desire C nie jest oczywiście topowym smartfonem, który mógłby rywalizować z czterordzeniowymi monstrami. Te 600MHz urządzenie z 512MB RAM i systemem Android 4.0 ICS osiągnęło w benchmarku AnTuTu rezultat 1929 punktów. Dla porównania Desire S (1GHz) w tym samym benchmarku wycisnął 2627 punktów, podczas gdy Wildfire S (600MHz) uzyskał ich 1522. Wychodzi więc na to, że Desire C to coś pomiędzy Desire S i Wildfire S.

Desire C do Europy ma trafić po 24 maja, jego przedsprzedażowa cena w brytyjskim sklepie Clove wynosi obecnie 190 funtów (czyli około 1030zł). Można się oczywiście spodziewać, iż ta kwota powędruje ostro w dół zaraz po sklepowej premierze smartfona.

Źródło: GSMDome