HTC Desire Eye – niebieski 2

HTC Desire Eye: 13 Mpix kamera do selfie i Snapdragon 801

Na temat Desire Eye była cała masa spekulacji, które w końcu dzisiaj zostały rozwiane, bo HTC nareszcie oficjalnie zaprezentowało tego smartfona. Czym jest ten nowy, dość specyficznie wyglądający smartfon? To tak naprawdę udoskonalona wersja HTC One (E8), wyposażona w 13 Mpix kamerę główną z podwójnym fleszem LED oraz… taką samą kamerę z przodu.

HTC Desire Eye - niebieski

Dzięki temu, że Desire Eye ma z przodu umieszczoną 13 Mpix kamerę z podwójnym fleszem LED, cały smartfon wygląda dość dziwnie, niczym cyklop. Jeśli chodzi o dźwięk HTC chwali się, że sprzęt posiada aż trzy mikrofony, pomagające w tłumieniu hałasów otoczenia.

Naturalnie obydwie kamery Desire Eye nagrywają wideo w jakości 1080p@30fps. Kamera z tyłu ma 28 mm obiektyw o jasności f/2.0, natomiast kamerka z przodu ma 20 mm obiektyw o jasności f/2.2.

HTC do swojego nowego smartfona wprowadziło także dźwięk BoomSound. Głośniki stereo są teraz trudniejsze do zauważenia, jednak możemy być pewni, że się tu znajdują.

W roli wyświetlacza mamy tu 5.2″ matrycę LCD 1080p. Smartfon może się także pochwalić, że jest wodoodporny, o czym świadczy certyfikat IPX7.

HTC Desire Eye - czerwony

Co z pozostałymi podzespołami Desire Eye? HTC zastosowało tu chipset Qualcomm Snapdragon 801, wraz z 2 GB RAM. Jako system jest tu Android 4.4 KitKat z najnowszą nakładką Sense oraz dwiema, nowymi aplikacjami ukierunkowanymi na kamerę – Eye Experience oraz nową Zoe.

Jako moduły łączności w Desire Eye zastosowano LTE, dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 z aptX, NFC oraz port microUSB. Smartfon ma także 16 GB pamięci na dane (z możliwością rozszerzenia kartą microSD) oraz 2400 mAh baterię Li-Po. Szkoda tylko, że Desire Eye nie jest sprzętem zbyt kompaktowym, gdyż jego obudowa mierzy 151.7 x 73.8 x 8.5 mm.

Niestety, ale osoby chcące kupić ten smartfon będą musiały nieco poczekać. Nowy HTC w pierwszej kolejności (i to na wyłączność) trafi do oferty amerykańskiego operatora komórkowego, sieci AT&T. Późniejsze plany Tajwańczyków odnośnie Eye nie są jeszcze znane, więc tak naprawdę nie wiadomo, czy i kiedy ten smartfon pojawi się poza USA.