HTC Desire Eye

HTC Desire Eye: w końcu więcej szczegółów?

Smartfony z potężnymi kamerami frontowymi stają się coraz popularniejsze, a to z uwagi na rosnącą modę na zdjęcie tzw. selfie. HTC najwyraźniej chcąc sprostać temu zapotrzebowaniu, ma w zanadrzu nowy smartfon z serii Desire, model Desire Eye. Ten jeszcze niezaprezentowany sprzęt ma dysponować… 13 Mpix kamerą przednią z szerokokątnym obiektywem o światłosile f/2.0.

HTC Desire Eye - 1

Jak sami możecie zobaczyć na tych nieoficjalnych zdjęciach, smartfon swoim designem ma przypominać trochę Desire 820. Specyfikacja Desire Eye obejmuje podobno chipset Snapdragon 801 (4x 2.5 GHz), 5.2″ ekran Full HD, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci na dane.

Najważniejszą cechą tego smartfona mają być jednak kamery, bo zarówno z przodu jak i z tyłu Desire Eye ma dysponować 13 Mpix sensorami.

HTC Desire Eye - 2

Reszta parametrów obejmuje nakładkę Sense 6, system Android (prawdopodobnie w wersji KitKat) oraz 2400 mAh baterię (trochę mała pojemność, jak na urządzenie o tak dużym ekranie i sporej mocy). Co interesujące Desire Eye ma też posiadać certyfikat IPx7, więc za jego pomocą będzie sobie można strzelić selfie np. podczas kąpieli w basenie.

Miejcie oczywiście na uwadze, że to tylko plotki, a Desire Eye może w ogóle nie istnieć. Już w tej chwili ten smartfon wydaje się być naprawdę odjechanym pomysłem. Mam jednak nadzieję, że borykające się ze spadkami sprzedaży HTC już wkrótce oficjalne pokaże nam jakiegoś nowego smartfona, który pomoże wyjść firmie na prostą.

Aktualizacja: Mamy już kolejne zdjęcie, prezentujące ten specyficzny smartfon.

HTC Desire Eye

Według mnie Desire Eye faktycznie wgląda, jakby miał jedno, wielkie „oko” nad ekranem. Chyba bardziej trafną nazwą dla tego smartfona byłoby Desire Cyclop (Desire Cyklop).