HTC Desire Q

HTC Desire P oraz Desire Q pojawiły się na oficjalnych zdjęciach

Z HTC wyciekły dwa zdjęcia, przedstawiające androidowe modele Desire Q i Desire P. Urządzenia mają zastąpić smartfony Desire SV oraz Desire U. Jak prezentuje się ich specyfikacja?

HTC Desire Q

HTC Desire Q (T328h)

HTC Desire Q (T328h), to nieco słabszy model z prezentowanego tu tego duetu. Według przecieku, smartfon ma mieć 4-calowy ekran TFT SLCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 1 GHz chipset Qualcomm MSM7227A oraz 5 MP kamerę z fleszem LED. Desire Q ma także działać w oparciu o system Android w wersji 4.1 Jelly Bean i być zasilany baterią, o pojemności 1,650 mAh. Urządzenie, jak większość współcześnie prezentowanych przez HTC słuchawek, obsługuje dźwięk Beats Audio.

Jeśli chodzi o dostępność modelu Q, to w tej chwili wiadomo jedynie, że na pewno pojawi się on na Tajwanie i w Chinach (operator China Mobile). Ma tam kosztować ok. 235$, czyli jakieś 770 zł. Niestety, nie wiadomo, czy HTC ma w swoich planach wypuszczenie Desire Q, także na rynek europejski.

HTC Desire P

HTC Desire P (T326h)

Drugi, a zarazem mocniejszy ze smartfonów, model HTC Desire P (T326h), posiada 4.3-calowy ekran WVGA, 8 MP kamerę z fleszem LED (plus kamerkę do wideorozmów z przodu), dwurdzeniowy, 1 GHz procesor oraz dźwięk Beats Audio i slot na karty microSD. Niestety, w tym przypadku wiadomo już, że urządzenie pojawi się wyłącznie w ofercie chińskiego operatora China Mobile. Według wstępnych informacji, ma tam kosztować 365$, czyli około 1200 zł.

Źródło: SlashGear, PDAdb