HTC-Edge-leak-0

HTC Edge – kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji

W sieci pojawiły się kolejne szczegóły, dotyczące specyfikacji czterordzeniowego smartfona od HTC – Edge.

HTC Edge

O HTC Edge pisałem już w poniedziałek, kiedy to w sieci pojawiło się zdjęcie tego modelu (widoczne powyżej), oraz oraz częściowa, mało dokładna specyfikacja. Całe szczęście mamy teraz kolejne informacje, dzięki którym możemy nieco lepiej poznać specyfikację czterordzeniowego monstrum HTC.

Wiemy teraz, że HTC Edge będzie wyposażony w 4.7-calowy ekran, wykonany w technologii Super LCD 2. HTC to wielki fan technologii S-LCD, praktycznie w większości topowych modeli tego producenta, spotkamy ekrany S-LCD. Nie wiadomo niestety zbyt dokładnie, co nowego dostaniemy w kolejnej odsłonie tej technologii, oznaczonej jako S-LCD 2. Według plotek, S-LCD 2 będzie produkowany z wykorzystaniem procesu „optycznej laminacji”, która pozwoli na „upchnięcie” większej ilości pikseli na ekran. Wyświetlacze S-LCD 2 będą podobno mogły śmiało konkurować (pod względem zagęszczenia pikseli) z ekranem Retina, wstawianym do iPhone.

Co nowego jeszcze wiemy? HTC Edge nie będzie posiadał slotu kart microSD, co ma zrekompensować pojemna pamięć wewnętrzna urządzenia, a mianowicie 32GB. Wiemy też, że Edge zostanie wyposażony w baterię o pojemności 1800mAh, a zamiast zwykłych kart SIM – urządzenie obsłuży format microSIM. Czterordzeniowy kombajn od HTC ma też być niewielkich gabarytów, z plotki wynika, iż smartfon będzie mierzyć zaledwie 8.8mm grubości.

Pozostaje nam teraz cierpliwie czekać na oficjalną prezentację tego świetnie się zapowiadającego urządzenia, oraz na kolejne, „pikantne” przecieki.

Źródło: PoneArena