HTC-Edge-leak-0

HTC Edge – pierwszy czterordzeniowy smartfon na zdjęciu

Portal Pocketnow opublikował zdjęcie, które rzekomo przedstawia pierwszy czterordzeniowy smartfon – HTC Edge.

HTC Edge

HTC Edge to pierwszy smartfon tajwańskiego producenta, który został zaopatrzony w czterordzeniowy procesor. Urządzenie posiada 4.7-calowy ekran HD, 1GB pamięci RAM, 8MP kamerę wraz z 22mm obiektywem o jasności f/2.2. Smartfon jest podobno oparty o czterordzeniowy układ AP30 Tegra 3, taktowany częstotliwością 1.5GHz/rdzeń, 32GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth 4.0, oraz dźwięk Beats Audio.

Według plotki – Edge ma wspierać nowe serwisy HTC, czyli sklep z muzyką HTC Listen, z książkami HTC Read, z grami HTC Play, oraz z filmami HTC Watch. Urządzenie będzie najprawdopodobniej wyposażone w nową nakładkę na system Android – Sense 4.0.

Niestety, Edge podobno nie wspiera technologii LTE, jedyne o czym wspomniano to 21Mbps HSDPA. Wiadomo, że Edge ma działać w oparciu o system Android – nie wiemy jednak w jakiej będzie on wersji, można się jednak śmiało domyślać, iż tej klasy smartfon z miejsca dostanie wersję 4.0 Ice Cream Sandwich.

HTC Egde ma się oficjalnie pojawić pod koniec pierwszego, lub na początku drugiego kwartału przyszłego roku. Jeśli mam obstawiać – to stawiam na to, iż Edge zostanie oficjalne zaprezentowany w lutym przyszłego roku, na targach MWC w Barcelonie.

Źródło: Pocketnow