HTC-Eternity-0

HTC Eternity – Windows Phone i 1.5GHz procesor

W sieci pojawiło się zdjęcie niezapowiedzianego jeszcze modelu HTC z systemem Windows Phone – HTC Eternity.

HTC Eternity

O HTC Eternity krążyła już plotka w połowie maja, teraz jednak mamy coś konkretniejszego na jego temat. Eternity ma być smartfonem z ogromnym, 4.5-calowym ekranem Super LCD i jednordzeniowym 1.5GHz procesorem na chipsecie Qualcomm MSM8255. Całość będzie oparta o najnowszą wersję systemu Windows Phone 7 – Mango. Warto wspomnieć, że urządzenie zostanie wyposażone w 16GB pamięci wewnętrznej, oraz 512MB RAM – niestety kwestia RAMu nie jest jeszcze do końca potwierdzona.

W HTC Eternity nie zabraknie też 8MP aparatu z podwójnym fleszem LED, którym będziemy mogli nagrać film w jakości HD 720p. Całe szczęście HTC nie zapomniało dodać do smartfona kamerki do wideorozmów – tutaj jest 1.3MP. Inne funkcje Eternity, to Bluetooth 2.1 z EDR, WiFi, GPS oraz DLNA. Całość zasili bateria o pojemności 1650mAh. Urządzenie pojawi się prawdopodobnie jesienią – niestety jego cena nie jest jeszcze znana.

Jeśli specyfikacja Eternity okaże się prawdą, to będę mocno zdziwiony. Ogromny ekran jest praktycznie na pograniczu tabletu, oczywiście pewna grupa odbiorców będzie z tego zadowolona – ale spora część nie, przecież tak ogromnego ekranu nie da się raczej obsłużyć jedną dłonią. Poczekajmy jednak na oficjalną prezentację tego urządzenia, może wtedy dowiemy się dokładnie, co to za smartfon i do kogo jest skierowany.

Źródło: GSMArena