HTC One (M8) – kamera

HTC Eye – One M8 z dwiema 13 Mpix kamerami?

@upleaks, czyli jeden z Twitterowców, próbujących zastąpić @evleaks, opublikował dzisiaj informację na temat nowego smartfona o nazwie kodowej HTC Eye. Sprzęt ma być podobno udoskonaloną wersją HTC One (M8), zaopatrzoną w dwie 13 Mpix kamery.

HTC One (M8) - kamera

Choćby nie wiem jak HTC się broniło, to niestety 4 Mpix kamera w smartfonie One (M8) nie należy do zbyt udanych pomysłów tej firmy. Nie dość, że ilość megapikseli tutaj nie powala, to w dodatku za jej pomocą wcale nie zrobimy jakichś olśniewających zdjęć. Mało tego, pod względem osiągów (szczególnie w kiepskim świetle) odstaje ona od swoich rywali.

HTC Eye ma podobno zaradzić na ten problem i zlikwidować „piętę achillesową” One (M8). Według @upleaks HTC Eye zadebiutuje z kamerą Duo Camera 13 Mpix. Smartfon ma ponadto dysponować podobną specyfikacją, co One (M8), czyli chipem Snapdragon 801 (4x Krait 400 i GPU Adreno 330) oraz ekranem, którego wielkość wyniesie 5.2″ (o 0.2″ większy niż w M8), a rozdzielczość 1080p. Niestety w przecieku nie pojawiają się żadne zdjęcia dotyczące tego sprzętu. Wiemy jedynie, że fabrycznie ma on działać w oparciu o najnowszy system Google – Android L.

Kiedy HTC może zaprezentować Eye? Tego także nie wiemy. Mam jednak nadzieję, że smartfon nie pozostanie tylko w sferze plotek, a faktycznie się zmaterializuje. Tajwański producent ostatniego czasu trochę gubi konkurencję i nie nadążą za lawiną nowych smartfonów, prezentowanych przez Samsunga, LG oraz Sony.