HTC First

HTC First – kolejny, facebookowy smartfon Tajwańczyków? (aktualizacja)

Na dzień przed oficjalną premierą, do sieci wyciekło zdjęcie, przedstawiające facebookowy smartfon – HTC First. Czy będzie to urządzenie godne uwagi?

HTC First

Facebook w dniu 4 kwietnia organizuje konferencję, na którą zaprosił redaktorów największych portali technologicznych. Na zaproszeniu widniał slogan: „Przyjdź zobaczyć nasz nowy dom na Androidzie„. Zaproszenie bardzo dobitnie przekazuje, że podczas konferencji, największą rolę odegra mobilny system Google – Android.

Oczywiście, już na początku wszyscy domyślali się, że 4 kwietnia zostanie przedstawiony smartfon, który swoimi funkcjami będzie skupiony na portalu społecznościowym Facebook. Dzisiaj mamy nieoficjalne potwierdzenie tych domysłów, gdyż @evleaks opublikował zdjęcie, przedstawiające facebookowego HTC First. W tej chwili wiemy o nim tylko tyle, że ma on na pokładzie dwurdzeniowy chip Qualcomm Snapdragon S4 Plus, 1 GB RAM, 4.3-calowy ekran 720p oraz 5 MP kamerę. HTC First ma działać w oparciu o Android 4.1.2 Jelly Bean (wraz z nakładką Sense 4.5), silnie zintegrowanym z Facebookiem.

Swoją drogą, wcale mnie nie dziwi, że Facebook na partnera do stworzenia smartfona, wybrał właśnie HTC. Ta firma ma już przecież pewne doświadczenie w integrowaniu produktów z tym portalem społecznościowym. Wspomnę tutaj dobrze znaną słuchawkę, z przyciskiem FB – model HTC Salsa.

Pamiętajcie oczywiście, że powyższa informacja nie jest oficjalna, więc Facebook może jutro wcale nie zaprezentować smartfona, a np. nową, androidową aplikację. O wszystkim przekonamy się 4 kwietnia, o godzinie 19:00 (czasu polskiego).

Aktualizacja: @evleaks opublikował kilka kolejnych zdjęć, przedstawiających HTC First. Możemy na nich zobaczyć nie tylko sam smartfon, ale także interfejs użytkownika tego urządzenia. Widać, że na system Android, Facebook zainstalował własny, minimalistyczny UI.

Źródło: Twitter (@evleaks)


  • Nazir

    Jak będą go dawać za free tym co mają profil prawdziwy dłużej niż 3 lata to nie odmówię abym dostał Htc One