HTC First

HTC First wielką porażką: z jego sprzedaży wycofują się kolejni operatorzy

Fatalna wiadomość dla HTC i Facebooka – brytyjska premiera ich wspólnego smartfona, modelu First, została anulowana. Tamtejszy operator komórkowy EE (połączenie Orange i T-Mobile) oznajmił, że odwołuje ofertę przedsprzedażową i jednak nie wprowadzi urządzenia do swojej oferty. Dlaczego tak się stało?

HTC First

Zaledwie kilka dni temu pojawiły się plotki, że amerykański operator AT&T wycofa ze swoich salonów First, ze względu na jego znikomą sprzedaż. Według portalu BGR, HTC udało się poprzez AT&T sprzedać mniej, niż 15,000 sztuk tego smartfona. Popyt na HTC First jest podobno dużo gorszy, niż to było w przypadku mało popularnej, facebookowej słuchawki HTC ChaCha (która była wyposażona w dedykowany przycisk do Facebooka).

Kto ponosi winę za tak słabą sprzedaż First? Wielu ekspertów obwinia o to nakładkę na Android, Facebook Home, która delikatnie mówiąc, nie zjednała sobie zbyt wielu zwolenników. HTC First, już po wyjęciu z pudełka miał zainstalowaną właśnie tą nakładkę, a najwyraźniej niewiele osób jest zainteresowanych Facebookiem na swoim ekranie startowym. Społecznościowy gigant bardzo mocno pomylił się i przeszacował swój wpływ na użytkowników. Zresztą wystarczy, że wejdziecie na profil Facebook Home na Google Play, a zobaczycie, że oceny osób, które instalowały tą facebookową appkę, nie są najlepsze. Główny zarzut, jaki kieruje się w stronę nakładki, to zbyt duża ekspansywność i dominowanie nad systemem Android.

Czy to ostatni romans HTC i Facebooka? Wszystko na to wskazuje. Trudno przecież oczekiwać od tajwańskiego producenta, że po takiej klapie będzie jeszcze chciał współpracować z portalem Zuckerberga.

Źródło: Pocket-lint