HTC First

HTC First zaprezentowany, niestety póki co będzie dostępny tylko w USA

HTC i Facebook, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji, zaprezentowali smartfon, skierowany do entuzjastów portalu społecznościowego FB, model HTC First. Niestety, z dobrodziejstw tego urządzenia, w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać obywatele USA.

HTC First

Zacznę może od tego, co najgorsze, czyli dostępności urządzenia. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że w tej chwili wyłączność na First, będzie mieć amerykańska sieć komórkowa AT&T. Zapisy na smartfon u tego operatora już ruszyły, a słuchawka trafi do pierwszych odbiorców 12 kwietnia. Dopiero w ciągu kilku najbliższych miesięcy, smartfon zostanie udostępniony także dla Europy, a konkretnie m.in. do sieci Orange. Niestety nie wiadomo, czy nasz polski oddział Orange, również to urządzenie wprowadzi do swojej oferty.

Jeśli chodzi o sam smartfon, to jego główną cechą, jest oczywiście ścisła integracja z Facebookiem. Społecznościowy gigant pokusił się nawet o stworzenie nowej nakładki (launchera) na interfejs tego systemu, który bardzo silnie współpracuje z FB. Facebook Home, bo tak nazywa się ta nakładka, przynosi sporo nowych funkcjonalności, które wielbicielom Facebooka powinny przypaść do gustu. Facebook Home nie będzie oczywiście dostępny wyłącznie dla posiadaczy First. Aplikacja już 12 kwietnia pojawi się (za darmo) w ofercie Google Play.

Jeśli chodzi o HTC First, to jego specyfikacja jest dość mocna. Mamy tu dwurdzeniowy, 1.4 GHz chipset Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8930AA, 2x Krait, GPU Adreno 305), gigabajt RAM, 5 MP kamerę f/2.2 i kamerkę 1.6 MP do rozmów wideo, 4.3-calowy ekran 720p, 16 GB pamięci użytkownika oraz łączność LTE, NFC, Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11a/b/g/n. Całość zasila 2,000 mAh bateria, a system stanowi tu Android 4.1 Jelly Bean.

Niestety nie wiadomo, ile urządzenie będzie kosztować w Europie i kiedy dokładnie do niej zawita.

Aktualizacja: W Stanach Zjednoczonych, za HTC First bez umowy, będzie trzeba zapłacić 450$, czyli około 1480 zł.

Źródło: Facebook, HTC