HTC Flyer

HTC Flyer – pierwszy tablet od HTC

HTC zaprezentowało swój pierwszy tablet w historii – Flyer.

HTC Flyer

HTC na targach Mobile World Congress nie spisuje się zbyt dobrze, prezentując swoje low-endowe smartfony, które tak naprawdę w dużej mierze są „odgrzewanymi kotletami”. Jednak HTC pokazało też swój pierwszy tablet – Flyer, który wygląda ładnie, ma fajny software – i hardware podobny do prawie każdego urządzenia HTC z ostatniego roku. Oto specyfikacja tego modelu:

  • Android 2.4 Gingerbread
  • 7″ Super LCD
  • Procesor 1.5GHz Snapdragon
  • 1GB RAM
  • 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartą microSD
  • 1.3MP kamera przednia i 5MP kamera tylna

Wiele portali tematycznych zachwala ten model, jako „cudeńko” i tablet, który ma „szczególnie spodobać się graczom”. Niestety według mnie Flyer (poza obudową, która jest w całości z aluminium, i software) wygląda dość blado.

7-calowy ekran jest według mnie zbyt mały jak na tablet, ale za duży, jak na smartfon – nie wiadomo, dlaczego HTC wybrał akurat taką wielkość, moim zdaniem jest to „strzał w stopę”. Konkurencja (Samsung ze swoim Galaxy Tab II, oraz LG z G-Slate) oferuje większe ekrany, które bardziej pasują do tabletu.

Kolejną kwestią jest chip – ostatnio modnym tematem jest wykorzystywanie tabletu do gier, ale czy Flyer poradzi sobie z grami równie dobrze, co Galaxy Tab II i G-Slate, które są wyposażone w najnowszy, dwurdzeniowy układ Tegra 2? Flyer ma na pokładzie starego, podkręconego Snapdragona o częstotliwości 1.5GHz.

Pominę już fakt (chociaż może nie powinienem), iż HTC Flyer zadebiutuje z systemem Android 2.4 Gingerbread, a tablety od LG i Samsunga będą już miały wgrany specjalnie przystosowaną wersję Androida na tablety – 3.0 Honeycomb.

Nowy tablet od HTC ma być dostępny w sklepach w drugim kwartale tego roku. Czy będzie w stanie konkurować z innymi tabletami – pokaże jego cena (która powinna być niższa, niż konkurentów) oraz pierwsze recenzje, póki co trzeba czekać na rozwój sytuacji.