HTC-HD2-Android-ICS-0

HTC HD2 nieoficjalnie otrzymał Android Ice Cream Sandwich (wideo)

HTC HD2, czyli niekwestionowany król portów, za sprawą użytkowników forum XDA-Developers – otrzymał port systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

HTC HD2 - Android ICS

HTC HD2 to smartfon, który chyba nigdy nie odejdzie do lamusa. Na te urządzenie powstało najwięcej portów systemów, ze wszystkich innych urządzeń. W tej chwili (prócz systemu Android), można na nim zainstalować system Windows Phone, oraz Linux. Co ciekawe, HTC HD2, który swoją premierę miał w 2009 roku – pojawił się pierwotnie z systemem Windows Mobile. Teraz, dzięki forum XDA-Developers, każdy posiadacz HD2 może na swoim smartfonie zainstalować najnowszą odsłonę systemu Google – Ice Cream Sandwich.

Należy oczywiście pamiętać, że port ICS, jaki się w tej chwili ukazał – nie jest jeszcze ukończony i kilka kluczowych funkcji nie działa (kamera, USB Mass Storage, akceleracja sprzętowa, oraz złącze słuchawkowe). Miejmy jednak nadzieję, iż użytkownicy XDA-Developers uporają się wkrótce i z tymi problemami. Film, na którym widać działanie ICS na HD2 możecie obejrzeć poniżej.

Chętnych do przetestowania nowego ROMu z Android ICS – zapraszam do linku źródłowego, gdzie znajdziecie wszelkie instrukcje flashowania swojego HTC HD2.

Źródło: XDA-Developers