HTC_Hima_koncept

HTC Hima Ace z chipsetem MediaTek?

Już niedługo flagowiec od tajwańskiego producenta, model HTC One (M8), doczeka się swojego następcy i nie jest już tajemnicą, że będzie on nosić nazwę HTC Hima. Co wielce prawdopodobne, w towarzystwie tego urządzenia zadebiutują także HTC Hima Ace oraz HTC Hima Ultra, które napędzane będą przez układy MediaTek.

HTC_Hima_koncept

Jak donosi popularny @upleaks, HTC Hima Ace ma być budżetową, plastikową alternatywą dla pełnoprawnego modelu flagowego i to właśnie na jego pokładzie zamontowany zostanie wyżej wymieniony układ scalony. Ciekawe jest również to, że te warianty przyszłorocznego smartfona HTC Hima Ultra, które przeznaczone będą na rynek chiński, również posiadać będą chipsety MediaTek.

Następca HTC One (M8) ma posiadać z kolei 64 – bitowego Snapdragona 810 oraz 5 calowy ekran Full HD. Jak nietrudno się domyślić, HTC Hima Ultra, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzować będzie znacznie większy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości. Czy możemy spodziewać się tutaj Quad HD? Całkiem możliwe, choć na obecnym etapie są to jedynie spekulacje.

Co warto zaznaczyć, już tegoroczne smartfony od HTC posiadają układy od MediaTek’a. Mowa tutaj oczywiście o Desire 310 (MT6582M), Desire 616 (MT6592M) oraz Desire 820 (MT6752), który pochwalić się może ośmiordzeniowym, 64 – bitowym chipsetem. Tak czy inaczej, nowego flagowca od tajwańskiego producenta spodziewać się możemy już na początku 2015 roku.