htc-holiday-0

HTC Holiday – kolejny smartfon z górnej półki

Dzisiejszy dzień zdecydowanie obfituje w newsy, dotyczące smartfonów HTC – i to tych „najwyższych lotów”. Mam przyjemność przedstawienia kolejnego z nich – HTC Holiday.

HTC Holiday

Portal Pocketnow ujawnił, iż smartfon HTC Holiday, który pierwotnie miał pojawić się jedynie w amerykańskiej sieci AT&T – będzie też dostępny m.in. w Europie. Holiday to smartfon zdecydowanie z górnej półki, został wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1.2GHz, chipset MSM8660 Qualcom, 4.5-calowy ekran o rozdzielczości qHD, 1GB pamięci RAM, 8MP kamerę główną i 1.3MP kamerkę do wideorozmów. Urządzenie będzie działać w oparciu o system Android 2.3.4 Gingerbread.

Poniżej możecie obejrzeć kilka zdjęć Holiday „na żywo”. Jakiś użytkownik forum XDA-Developers kupił przedsprzedażową wersję smartfona na jednym z portali ogłoszeniowych – jak możecie zobaczyć, kupiony przez niego egzemplarz ma pękniętą szybkę.

HTC Holiday

HTC Holiday

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane, ani kiedy trafi na półki sklepowe – cena Holiday również pozostaje nieznana.

Źródło: Pocketnow