HTC-Bootloader-Unlock

HTC informuje o postępie prac nad odblokowaniem bootloaderów

HTC już dość dawno temu obiecało, że odblokuje bootloadery w swoich smartfonach. W zeszłym miesiącu była nawet mowa o wypuszczeniu aktualizacji oprogramowania w sierpniu, dla niektórych urządzeń HTC. Jak się sprawa ma na chwilę obecną?

HTC - Bootloader Unlock

HTC poprzez swoje oficjalne konto Facebook poinformowało, że nie będzie brać odpowiedzialności za to, co się stanie z urządzeniem po jego odblokowaniu – w skrócie, stracimy gwarancję. Kiedy HTC wyda już aktualizacje oprogramowania, które umożliwią odblokowanie bootloadera – firma otworzy specjalną stronę internetową, dzięki której cały proces odblokowywania zostanie zautomatyzowany. Jeśli chodzi o postęp prac – to nic się nie zmieniło, pierwsze urządzenie (HTC Sensation) zostanie odblokowane już w sierpniu.

Jak będzie wyglądać cały proces odblokowywania? Po pierwsze będziemy musieli zgodzić się na zrzeczenie odpowiedzialności przez HTC, po drugie podłączymy urządzenie do komputera aby wygenerować unikalny numer ID poprzez stronę HTC, po trzecie na maila otrzymamy kod odblokowujący bootloader. Tak w skrócie będzie wygląadł cały proces odblokowania, od teraz będziemy mogli instalować na swoim smartfonie co tylko chcemy. Ale żeby to wszystko wykonać – musimy poczekać, aż HTC udostępni odpowiednie aktualizacje firmware dla naszych smartfonów.

Źródło: HTC