HTC J Butterfly

HTC J butterfly – 5″ ekran 1080p i cztery rdzenie

HTC zaprezentowało w Japonii smartfon J butterfly. Urządzenie, oparte o system Android ma 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD.

HTC J Butterfly


Na temat 5-calowego smartfona tajwańskiego producenta, mieliśmy już kilka przecieków. Niestety, jeśli ktoś myślał, że HTC planuje światową premierę jakiegoś wypasionego urządzenia – to muszę Was zmartwić. HTC owszem, wypuszcza nowy smartfon – ale będzie on sprzedawany wyłącznie na terenie Japonii.

Model HTC J butterfly, bo o nim mowa, ma 5-calowy ekran Super LCD3 o rozdzielczości 1920 x 1080 (zagęszczenie pikseli na poziomie 440 ppi) oraz czterordzeniowy chipset Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 z 1.5 GHz procesorem i 2 GB RAM. Producent wyposażył swoje urządzenie w 16 GB pamięci masowej, którą można dodatkowo rozszerzyć kartą microSD.

Na tylnej obudowie znajduje się 8 MP kamera z fleszem LED, a z przodu mamy 2 MP kamerkę do rozmów wideo. Jeśli chodzi o łączność, J butterfly wspiera zarówno NFC, jak i LTE. Smaczku dodaje fakt, iż smartfon został opatrzony certyfikatem IPX5, który świadczy o jego wodoszczelności. Całość działa na najnowszym systemie Android 4.1.2 Jelly Bean, mierzy 143 x 71 x 9.1 mm (niewiele więcej, niż One X) i waży 140 g. Zasilanie stanowi tu ogniwo, o pojemności 2,020 mAh.

Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej wkurza fakt, iż HTC ma zamiar sprzedawać tego potwora wyłącznie w japońskiej sieci AU/KDDI (od grudnia). Jeśli HTC dalej będzie prowadzić taką politykę, to chyba nie będą dziwić dalsze spadki zysków firmy. Tak potężne urządzenie, jak J butterfly miałoby szansę zawojować rynki na całym świecie. Miejmy nadzieję, iż firma wkrótce się zreflektuje i wypuści odpowiednika J butterfly także na pozostałe kraje. Jeśli nie – HTC wstydź się!

Źródło: GSMArena