HTC One – tył

HTC J One dla japońskiej sieci KDDI ze slotem na microSD

Chyba już wszyscy powoli przyzwyczajamy się do tego, że Azjaci (a w szczególności Japończycy, Chińczycy i Koreańczycy) dostają dużo lepsze wersje smartfonów, niż reszta świata. HTC właśnie wypuszcza w Kraju Kwitnącej Wiśni podrasowaną wersję HTC One, model o nazwie J One.

HTC One - tył

Japoński wariant HTC One został wyposażony w to, czego brakuje m.in. europejskiej wersji tego smartfona, czyli slot na karty microSD. Dzięki niemu możemy wbudowane 32 GB pamięci masowej, rozbudować o dodatkowe 64 GB. Co prawda Google, wraz z wejściem Androida Jelly Bean zablokowało możliwość instalowania appek na karcie pamięci. Mimo wszystko, zasoby dostępne na microSD, możemy wykorzystać chociażby na zdjęcia, filmy albo muzykę.

Niestety, HTC J One będzie dostępny wyłącznie w japońskiej sieci komórkowej KDDI. Poniżej możecie jeszcze obejrzeć oficjalną reklamę tego urządzenia.

Jeśli spodobał Wam się japoński HTC J One, to co powiecie o chińskim wariancie? Okazuje się, że tajwański producent nie dość, że wprowadził do niego obsługę microSD, to jeszcze można w nim znaleźć wsparcie dla dual SIM. Jak wiadomo obudowa HTC One, którego można kupić w Polsce, została wytworzona z jednej bryły aluminium i jest pozbawiona tylnej, otwieranej klapki. Na poniższym zdjęciu możecie jednak zobaczyć, że tajwański producent dla Chińczyków zupełnie przeprojektował swój smartfon i dodał do niego otwieraną pokrywę.

HTC One - wersja chińska

Na pocieszenie mogę Wam tylko powiedzieć, że w ciągu kilku najbliższych tygodni, HTC powinno zaktualizować One do najnowszego Androida, w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Lepsze to, niż nic.

Źródło: Engadget