Mapa drogowa HTC, aktualizacje czerwiec 2014

Plany HTC zdradzają, kiedy smartfony tego producenta dostaną Android L

Do sieci przedostały się plany (tzw. „mapa drogowa”) HTC, przedstawiająca, które smartfony i kiedy otrzymają najnowsze aktualizacje systemowe. Dzięki przeciekowi dowiadujemy się m.in., które sprzęty mogą liczyć na Android L.

Mapa drogowa HTC, aktualizacje czerwiec 2014

Ta kolorowa tabela, którą możecie oglądać powyżej, przedstawia plany aktualizacyjne HTC na ten rok. Dowiadujemy się z niej, że na Android L (finalna nazwa tej wersji Andka to najprawdopodobniej Lollipop) mogą liczyć smartfony HTC One (M8), One (M8) Dual SIM, One mini 2, One E8, One (M7), One Dual SIM, One Max, One Mini, Butterfly S, Desire 816 oraz Desire 610. Wszystkie te urządzenia są w tej chwili rozważane, jako kandydaci do upgrade Android L. Jeśli aktualizacja dojdzie do skutku, odbędzie się w okresie od października do grudnia 2014.

To jednak nie wszystko, bo tabelka jasno pokazuje, że HTC One (M8), One Mini 2, One E8, One (M8) Dual SIM w międzyczasie dostaną także Android 4.4.4 KitKat. Ten firmware powinien się pojawić w okresie od lipca do września.

Jeśli informacje się potwierdzą, to największymi „przegranymi” z całej tabelki są modele Desire 610, Desire 816, Butterfly S, One Max, One Dual SIM oraz One Mini. Te urządzenia nie mogą liczyć na Andka 4.4.3 oraz 4.4.4, a co najwyżej (jeśli HTC faktycznie podejmie decyzję o aktualizacji) na Android L, pod koniec tego roku.