HTC M4

HTC M4 – budżetowa wersja HTC One?

HTC planuje wypuszczenie tańszej wersji modelu One. Smartfon, o nazwie kodowej M4, swoim designem jest bliźniaczo podobny do One, jednak w stosunku do niego, ma nieco zubożoną specyfikację.

HTC M4

Chociaż obudowa M4 bardzo mocno przypomina One, to na pierwszy rzut oka nie da się stwierdzić, czy ekskluzywne aluminium z One, nie zostało zastąpione plastikiem, przypominającym ten metal. Na froncie smartfona widzimy dwa głośniki stereo oraz układ klawiszy, dobrze znany z One. Z tyłu urządzenia flesz aparatu został umieszczony nad obiektywem. Na dolnej części widać również duże logo Beats Audio. Interfejs użytkownika wygląda podobnie do tego, który znamy z One (widać tu m.in. usługę Blinkfeed).

Jeśli chodzi o specyfikację M4, to dopiero tu można zauważyć prawdziwe różnice w stosunku do HTC One. Urządzenie posiada 4.3-calowy ekran 720p, dwurdzeniowy procesor, 2 GB RAM, 16 GB pamięci masowej oraz 1,700 mAh baterię. Co interesujące, M4 na swoim pokładzie ma mieć kamerę UltraPixel, jednak jej dane techniczne nie są znane, więc nie wiadomo, czy będzie taka sama, jak w One.

Pierwsze dostawy M4 z łącznością LTE i systemem Android 4.2 Jelly Bean, mają ruszyć pod koniec drugiego kwartału tego roku (czyli pod koniec czerwca). Nie ujawniono niestety ceny smartfona, jednak możemy się spodziewać, że będzie on sporo tańszą alternatywą dla HTC One.

Źródło: PhoneArena