htc – logo

HTC M7 – kolejne szczegóły nt. następcy One X

W sieci pojawiły się kolejne szczegóły, dotyczące niezapowiedzianego jeszcze, flagowego smartfona HTC – oznaczonego jako M7. Co wiemy o nim nowego?

htc - logo

Według najnowszych informacji, jakimi dysponuję – HTC M7 ma zostać wprowadzony na rynek już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Dzisiejsza plotka, która pojawiła się w sieci modyfikuje nieco specyfikację smartfona. Poprzednim razem mogliśmy przeczytać, że M7 będzie wyposażony w 5-calowy ekran, czterordzeniowy chipset Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro, LTE oraz 13 MP kamerę. Nowe informacje doprecyzowują nieco tą specyfikację. Według nich ekran w M7 ma mieć 4.7-cala (1080p, 468 ppi). Wyświetlacz w urządzeniu ma być oparty o technologię SoLux, która w stosunku do Super LCD 2 odda jeszcze lepsze parametry obrazu (kąty widzenia, kolory, widoczność w świetle dziennym itp.).

Czterordzeniowy chipset Qualcomm w M7 ma być taktowany częstotliwością 1.7 GHz. „Pod maską” znajdziemy także 2 GB RAM, 32 GB pamięci użytkownika oraz 13 MP kamerę (f/2.0). Co ciekawe, aparat w M7 ma dysponować technologią Cinesensor, która podobno polepsza jakość wykonywanych zdjęć, wprowadza tryby super slo-mo oraz video HDR. Według nowej plotki, przednia kamera ma mieć 2 MP.

Tak jak pewnie wszyscy przypuszczacie, M7 ma zostać wyposażony w nową nakładkę na Android, HTC Sense 5.0. Niestety nie wiadomo, jakie nowe funkcje ma wersja 5.0. Premiera M7 odbędzie się na targach MWC 2013 (luty). Nie wiem jak Wy, ale ja już się nie mogę doczekać.

Źródło: The Verge