htc – logo

HTC M8 (One 2) mini – specyfikacja trafiła do sieci, wewnątrz chip Snapdragon 400

Nadal czekamy na premierę HTC M8, który będzie wypuszczony jako HTC One+ lub HTC One 2 (lub pod jakąkolwiek inną nazwą, którą Tajwańczycy sobie wymyślą). Niestety tym razem nie mogę wam zaprezentować specyfikacji kolejnego flagowca HTC, a jedynie dane techniczne HTC M8 mini, które na swoim twitterowym profilu opublikował właśnie dobrze nam już znany @evleaks.

htc - logo

Jak już wiemy, @evleaks jest dość wiarygodnym źródłem informacji, nie ma więc żadnego powodu aby wątpić w to, co serwuje nam dzisiaj. Według niego HTC M8 mini będzie działać w oparciu o system Android 4.4 KitKat, w parze z nakładką na OS – Sense 6.0.

Niestety HTC najprawdopodobniej nie weźmie przykładu z Sony i jego Xperii Z1 Compact, więc specyfikacja M8 mini będzie w stosunku do flagowca mocno okrojona. Wewnątrz znajdzie się chip Snapdragon 400, czyli taki sam jaki ma aktualny „miniacz” – HTC One mini. Niestety w informacji jest też coś, co zaskoczy chyba wszystkich – HTC w „krojeniu” parametrów pójdzie o krok dalej i zamiast dwóch rdzeni Krait zamontuje tu cztery rdzenie Cortex-A7, taktowane zegarem 1.4 GHz. Nie da się ukryć, że jeśli HTC M8 mini faktycznie pojawi się w takim zestawie, będzie pod względem specyfikacji sporym krokiem wstecz.

Co z ekranem? W porównaniu do One mini urośnie on z 4.3″ do 4.5″, jednak jego rozdzielczość pozostanie taka sama i wyniesie 720p. Jeśli chodzi o zasoby pamięciowe, będzie tu 1 GB RAM oraz 16 GB pojemności na dane (slot na microSD będzie również dostępny).

Od strony łączności HTC M8 mini ma dysponować Wi-Fi a/b/g/n/ac oraz Bluetooth 4.0. Podobnie jak pełnowymiarowy HTC M8, wersja mini również ma zostać pozbawiona pojemnościowych przycisków pod ekranem.

W kwestii kamery, Tajwańczycy mają w M8 mini zamontować 13 MP i 5 MP aparaty. Niestety @evleaks nie zdradza, kiedy HTC ma zamiar zaprezentować M8 mini. Jedno jest pewne – jego premiera odbędzie się po debiucie M8.