HTC M8 w pokrowcu

HTC M8 (następca One) zadebiutuje w marcu?

Jeśli ostatnie plotki się potwierdzą, marzec pod względem mobilnych premier będzie jeszcze lepszy, niż luty i odbywające się podczas niego targi MWC 2014. Z wcześniejszych przecieków wiemy, że to właśnie na połowę marca Samsung zaplanował premierę swojego nowego flagowca, Samsunga Galaxy S5. Teraz okazuje się, że w tym czasie zadebiutuje także HTC M8 (jako One 2 lub One+).

HTC M8 - koncept

HTC M8 – koncept

Autorem informacji na temat marcowej premiery HTC M8 jest nie kto inny, jak dobrze nam już znany twitterowy użytkownik @evleaks (który swoją drogą jest dość wiarygodnym źródłem informacji). Konferencja prasowa, podczas której zadebiutuje M8, ma się podobno odbyć w Nowym Jorku, w drugiej połowie marca.

Z dotychczasowych informacji wiemy, że HTC M8 ma posiadać ekran 1080p o przekątnej 4.9″ lub 5″, kamerę UltraPixel o rozdzielczości 6-8 MP oraz chipset Snapdragon 800. Sam jestem ciekaw, jak to będzie z premierą tegorocznego flagowca HTC. W zeszłym roku niestety nie wyszło to zbyt dobrze. Debiut HTC One odbył się co prawda wcześnie, jednak ze względu na problemy z produkcją urządzenia – jego wejście do sklepów mocno się opóźniło.

Osobną kwestią pozostaje fakt, czy HTC M8, jeśli zadebiutuje z powyższą specyfikacją –  będzie w stanie konkurować z Galaxy S5. Plotki dotyczące nowego flagowca Samsunga „straszą nas” ekranem 2K, 16 MP aparatem i różnego rodzaju innymi „ficzerami”. Mam nadzieję, że borykające się z coraz większymi kłopotami HTC, w tym roku lepiej przemyślało swoją strategię.

Aktualizacja: Według @evleaks HTC M8 ma wyglądać w zasadzie tak samo, jak HTC M7 (One).

Aktualizacja (10.II.2014): Pojawiły się kolejne, mało wyraźne zdjęcia prezentujące HTC M8. Na pierwszym z nich widzimy tył urządzenia z podwójnym fleszem LED oraz podwójną kamerą.

HTC M8 - dwie kamery i flesz LED

Druga fotografia ukazuje fragment interfejsu użytkownika, gdzie zamiast przycisków pojemnościowych zastosowano przyciski systemowe (programowe).

HTC M8 - przyciski interfejsu

Aktualizacja (12.II.2014): Źródeł przecieków na temat HTC M8 pojawia się coraz więcej. Jeden z węgierskich portali opublikował dwa rendery oraz jedno zdjęcie, prezentujące nowy smartfon HTC. Oczywiście nikt nie da nam gwarancji, że są one prawdziwe – mimo wszystko wiele wskazuje na to, że nie zostały sfałszowane. Jeśli nawet ktoś pokosiłby się o fałszerstwo, to trzeba by mu przyznać, że zadbał o wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły (jak coś, co jest umieszczone między przednią kamerą a głośnikiem i wygląda jak dziwna dioda LED do powiadomień).

Jeśli chodzi o pierwszy render widoczny w galerii to wiemy już, że został on stworzony przez jednego z użytkowników forum XDA-Developers. Grafika powstała na podstawie wszystkich, znanych nam do tej pory przecieków i pokrywa się z wyglądem sprzętu z innych zdjęć.

Aktualizacja (16.II.2014): Mamy dwa kolejne zdjęcia, na których widać HTC M8. Niestety czarna linia nad obiektywem kamery sugeruje, że sfotografowany sprzęt nie jest wykonany z aluminium tylko z poliwęglanu. Aluminiowa wersja urządzenia, którą widać na wcześniejszych zdjęciach miała tą linię w kolorze białym. Widoczne poniżej fotografie mogą więc przedstawiać jakiś inny wariant kolorystyczny tego sprzętu.

Aktualizacja (18.II.2014): Mamy potwierdzenie informacji, która mówiła o marcowej premierze M8. HTC rozpoczęło właśnie wysyłkę zaproszeń, na których widnieje data 25 marca. Oczywiście tajwański producent nie informuje nas tutaj wprost, że zaprezentuje tam swojego nowego flagowca, jednak mimo wszystko pewne wnioski nasuwają się same.

HTC - zaproszenie na 25 marca 2014

 

Aktualizacja: Dzięki @evleaks możemy zobaczyć kolejny render prezentujący HTC M8 (HTC One 2). Niestety urządzenie, które jest na nim widoczne zostało umieszczone w pokrowcu ochronnym, przez co wiele szczegółów jest ukrytych. Z łatwością można jednak poznać design, który jest bardzo charakterystyczny dla HTC One.

HTC M8 w pokrowcu

 

Aktualizacja (19.II.2014): Według @evleaks HTC M8 zadebiutuje jako… The All New One (Zupełnie Nowy) i będzie dostępny w kolorach szarym, srebrnym oraz złotym. Szczerze mówiąc jeśli HTC faktycznie tak nazwie swój smartfon to śmiało będę mógł stwierdzić, że jest to dość mocno przekombinowana nazwa.