HTC mini

HTC Mini – telefon do HTC Butterfly?

Wiem, że tytuł tekstu brzmi dość absurdalnie – ale HTC w Chinach faktycznie zaprezentowało urządzenie, które dla smartfonu Butterfly ma pełnić funkcję telefonu/pilota.

HTC mini

HTC Mini ma umożliwić (poprzez Bluetooth) wykonywanie połączeń telefonicznych, bez konieczności wyciągania Butterfly z kieszeni. Mini korzysta także z NFC, dzięki czemu może nam wyświetlić ilość nieodebranych wiadomości, połączeń, zaplanowane wydarzenia w kalendarzu itp.

Gdy nasz Butterfly jest podłączony poprzez HDMI do telewizora, Mini może też pełnić rolę pilota zdalnego sterowania. Urządzenie służy także jako spust migawki (przydatne, gdy np. położymy gdzieś nasz smartfon i chcemy wykonać nim zdjęcie).

Czy HTC Mini ma szansę na podbicie serc konsumentów? Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie rozmawiać przez ten mini-telefon, gdy w kieszeni czeka gotowy do użycia HTC Butterfly. Owszem, niektóre osoby mogą się bać wyciągnąć z kieszeni tak duży i drogi smartfon, jednak z drugiej strony przecież Butterfly kupuje się po to, aby z niego normalnie korzystać. Mało tego – większość funkcji Mini już od dawna pełnią wszechobecne słuchawki Bluetooth.

Niestety, w tej chwili nie wiadomo, ile tajwański producent zażyczy sobie za Mini. Urządzenie w pierwszej kolejności ma się pojawić w chińskich sklepach, a dopiero potem dla reszty świata.

Źródło: PhoneArena