htc – logo

HTC nadal traci kasę – wstępny raport finansowy za Q3 2012

HTC opublikowało wstępny raport finansowy za trzeci kwartał 2012. Według niego – firma pod względem finansowym „zjeżdża po równi pochyłej”.

htc

HTC to jeden z najbardziej cenionych producentów smartfonów, któremu mimo konkurencji z Samsungiem, Sony i Apple – nadal udaje się tworzyć ciekawe i bardzo udane smartfony. HTC nie szczędzi również pieniędzy na wsparcie dla swoich produktów, dość szybko wypuszczając wszelkie aktualizacje. Niestety, pomimo tego wszystkiego, HTC nadal nie może wyjść na prostą.

Według najnowszego raportu, zysk netto firmy w Q3 2012 spadł aż o 79%. Przychody HTC w trzecim kwartale wyniosły około 2.4 miliarda dolarów, a dochód przed opodatkowaniem wyniósł 137 milionów dolarów. Jest to spadek o prawie 50%, w porównaniu z 250 milionami dolarów, jakie firma zyskała w poprzednim okresie.

Nie wiadomo, jak firma poradzi sobie w ostatnim, czwartym kwartale 2012. Co prawda tajwański producent zaprezentował smartfon One X+ oraz oparte o Windows Phone 8 – modele Windows Phone 8X i Windows Phone 8S, jednak nie wiadomo, czy podniesie to firmę z tarapatów.

Źródło: PhoneArena, HTC