Wykres – do góry

HTC notuje duży wzrost dochodu w maju, nareszcie!

W końcu mamy pierwszy, oficjalny znak, że HTC może wreszcie wyjść z dołka finansowego, do którego wpadł już jakiś czas temu. Tajwański producent właśnie zaprezentował swoje dane finansowe za maj tego roku, które wyglądają bardzo dobrze.

Wykres - do góry

W porównaniu z kwietniem tego roku, maj jest dla HTC pod względem dochodu aż o 48% lepszy. Cały dochód tajwańskiego giganta w tym okresie wyniósł 969.6 milionów $, co jest prawie identycznym wynikiem, jak w tym samym miesiącu zeszłego roku (zaledwie o 3.35% gorszym). To bardzo duża zmiana dla tej firmy, która przecież w kolejnych z rzędu, poprzednich miesiącach (licząc rok do roku) notowała spadki, rzędu 50%.

W okresie styczeń-maj 2013, HTC uzyskało 3.06 miliarda $ dochodu, z czego 1.4 miliarda $ przypadło na pierwszy kwartał, a 1.6 miliarda $ na kwiecień i maj. Wszystko wskazuje więc na to, że Tajwańczykom uda się osiągnąć cel, jaki założyli sobie na drugi kwartał (2.3 miliarda $ dochodu) lub nawet go przekroczyć. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak sprzęt HTC będzie się sprzedawać w czerwcu. Z nieoficjalnych informacji wiemy jednak, że flagowy model HTC One, sprzedaje się wyśmienicie.

Nie wiem, jak Wy, ale ja mocno trzymam kciuki za HTC. Firma ma ogromny potencjał i tworzy naprawdę świetne smartfony, które jako jedne z nielicznych mogą swobodnie konkurować z produktami Koreańczyków. Czy jednak HTC zacznie wreszcie odgrywać pierwszorzędną rolę na tabletowo-smartfonowym rynku?

Źródło: HTC (PDF)