HTC One 2014 – kartonik

HTC One 2014 (The All New HTC One) wystawiony na sprzedaż

Na portalu aukcyjnym eBay można było dzisiaj kupić niezaprezentowany jeszcze smartfon, model HTC One 2014 (znany też jako The All New HTC One oraz HTC M8). Cena za jaką wylicytowano urządzenie to 500$. Najciekawsze jest jednak to, że dzięki zdjęciom z aukcji dowiadujemy się praktycznie wszystkiego na temat specyfikacji tego sprzętu.

HTC One 2014 - kartonik

Jak sami widzicie, kartonik nosi oznaczenie amerykańskiego operatora komórkowego Verizon. Nie wiadomo, czy międzynarodowa wersja One 2014 będzie dysponować inną specyfikacją, czy taką samą.

HTC One 2014 - kartonik, tył

Na opakowaniu nie widać jednak nazwy The All New HTC One, możemy więc zakładać, że sprzęt wystartuje po prostu jako HTC One 2014. Co ze specyfikacją? Wczoraj dowiedzieliśmy się, po co w tym sprzęcie jest podwójna kamera, ale nie wiedzieliśmy ile ma megapikseli. Na opakowaniu możemy dostrzec, że w opisie parametrów technicznych znajduje się 4 MP kamera z tyłu oraz 5 MP kamera z przodu. To jasno sugeruje, że HTC One 2014 będzie wyposażony w ten sam sensor UltraPixel, co poprzednik – HTC One. Według mnie to trochę szkoda, że HTC nie zwiększy liczby megapikseli, bo aparat UltraPixel wcale taki doskonały nie jest (dość mocno szumi), a w dodatku ma naprawdę słabą rozdzielczość.

Pudełko zdradza również, że HTC One 2014 ma mieć 5″ ekran 1080p oraz 2.3 GHz chipset Snapdragon 801 (ten sam, co Sony Xperia Z2, ale gorszy niż ten z Samsunga Galaxy S5). Sprzęt ma również 32 GB pamięci wewnętrznej, slot na kartę microSD (do 128 GB), 2 GB RAM’u, a karty SIM które obsługuje muszą być w standardzie nanoSIM.

Premiera HTC One 2014 dopiero 25 marca, a my wiemy już praktycznie wszystko na temat tego smartfona. W sumie to szkoda, że podczas prezentacji pewnie nie czekają nas żadne większe niespodzianki.