HTC One

HTC One dostaje aktualizację do Android 4.2.2

HTC dba o atrakcyjność swojego flagowego smartfona jak tylko może. Tym razem tajwański producent rozpoczął aktualizowanie firmware One, do najnowszej wersji Androida, 4.2.2 Jelly Bean.

HTC One

Na temat aktualizacji krążyło całkiem sporo plotek, według niektórych HTC One wraz z tym upgrade miał dostać nową wersję nakładki systemowej – Sense 5.1. Jak się okazuje Sense co prawda zostało zaktualizowane, ale tylko nieznacznie. Sama wersja Sense pozostała niezmieniona (5.0). Cóż więc nowego?

Procentowy wskaźnik baterii

Tajwański producent nareszcie wprowadził to, co zawierały już chyba wszystkie, nieoficjalne ROM’y, a mianowicie procentowy wskaźnik baterii. Teraz w ustawieniach możemy sobie włączyć tą funkcję i oprócz słupka ze stanem naładowania akumulatora, będziemy też widzieć jego procentowy poziom zmagazynowanej energii.

HTC One - Android 4.2.2 - procentowy wskaźnik naładowania

 

Ustawienia

HTC dodało do paska powiadomień przełączniki, dzięki którym możemy regulować niektóre parametry systemu Android i telefonu. Aby dotrzeć do przełączników, wystarczy na pasku powiadomień wcisnąć prawą-górną ikonkę.

HTC One - Android 4.2.2 - przełączniki

Daydream

Kolejna, nowa funkcja dla HTC One, będąca składową systemu Android 4.2.2. Dzięki niej, gdy nasz smartfon jest np. podłączony do stacji dokującej, albo ładowarki, możemy na jego ekranie wyświetlać różne informacje, jak kanały RSS, zdjęcia z galerii, zegar itp.

HTC One - Android 4.2.2 - Daydream

Nowa funkcja przycisku Home

Kolejna, bardzo popularna modyfikacja w nieoficjalnych ROM’ach dla HTC One. Dzięki tej funkcji dłuższe przytrzymanie przycisku Home, powoduje wywołanie menu – zupełnie tak, jak byśmy wcisnęli dedykowany przycisk menu.

HTC One - Android 4.2.2 - przycisk menu

Zmiany w wyglądzie interfejsu

Tajwański producent wprowadził także kilka małych zmian, dotyczących listingu aplikacji. Teraz można usunąć wszystkie ikonki z paska na dole ekranu głównego (nie było to możliwe w HTC Sense 5.0 z poprzedniego firmware). Dodatkowo, jeśli teraz przeciągniemy jakieś ikony na dolny pasek, to nie znikną one z listy appek.

HTC One - Android 4.2.2 - ikony

Zmian jest oczywiście dużo więcej, jednak o nich dowiecie się sami, instalując nowy firmware. Niestety nie wiem, jak wygląda sytuacja z tą aktualizacją w Polsce. Gdyby komuś udało się zrobić upgrade One (pochodzącego z polskiej dystrybucji) do 4.2.2 Jelly Bean, niech koniecznie da o tym znać w komentarzu.

Źródło