HTC One – wideo

HTC One dostanie 4.4 KitKat w ciągu 90 dni

HTC to jeden z nielicznych producentów, którzy naprawdę mocno dbają o aktualizacje systemowe dla swoich flagowych urządzeń. Szef amerykańskiego oddziału HTC poinformował, że Android 4.4 KitKat dla tamtejszych smartfonów One pojawi się w ciągu 90 dni.

HTC One - wideo

Co prawda informowanie jedynie Amerykanów o aktualizacji dla ichniejszego One, to wyraz lizusostwa HTC wobec amerykańskiego konsumenta i olewania reszty klientów, jednak sama wiadomość ma bardzo pozytywny wydźwięk. Co prawda szef amerykańskiego HTC wspomniał jedynie o One wypuszczanych dla operatorów w USA, jednak jestem przekonany, że tajwański producent w tym samym czasie stworzy również KitKat dla międzynarodowej wersji tego smartfona.

Takie działanie pokazuje pewną przewagę HTC pod względem wsparcia technicznego nad innymi producentami. Na miejscu Samsunga, Sony i LG (ze wskazaniem na tego pierwszego) – w momencie premiery Androida 4.4. KitKat opublikowałbym specjalną listę, z której wiadomo by było, które smartfony i kiedy dostaną nowy OS.

Miejmy jednak nadzieję, że reszta producentów również dołączy do HTC i wyda aktualizacje do KitKat, chociaż dla swoich najważniejszych, flagowych smartfonów. Niestety największym problemem Androida jest jego fragmentacja, bo to nie od Google zależy, kiedy poszczególne smartfony (nie licząc oczywiście linii Nexus) dostaną stosowny upgrade, lecz bezpośrednio od producentów sprzętu. Jak z takimi aktualizacjami bywa w praktyce dobrze wiemy – w najlepszym wypadku pojawiają się kilka miesięcy po premierze nowej wersji Andka, a w najgorszym wcale.

Aktualizacja: 90-dniowy termin aktualizacji do Android 4.4 KitKat obejmuje też podobno modele One Max oraz One Mini.

Aktualizacja (29.11.2013): Amerykański oddział HTC poprzez swoje twitterowe konto poinformował, że aktualizacja do 4.4 KitKat dla odblokowanej (bez SIM-lock) oraz deweloperskiej wersji One właśnie się rozpoczęła. Nie wiem jak sytuacja wygląda w Polsce, więc jeśli ktoś z posiadaczy odblokowanej, niebrandowanej wersji tego urządzenia dostał już powiadomienie o dostępności KitKat, niech koniecznie się tym faktem pochwali w komentarzu.

Źródło


 • Pan Marcin

  „HTC to jeden z nielicznych producentów, którzy naprawdę mocno dbają o aktualizacje systemowe dla swoich flagowych urządzeń.”
  Ha kto to pisał!? A co z HTC One S?! Kpina!

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   Buhahaha , htc dba o aktualizację tak jak Samsung do jednego najnowszego i najdroższego modelu a inne można wywalić do kosza lub się ślinić rok czy dostanie cokolwiek

 • Nazir

  ech a moje Galaxy już nie dostają nic :(

  Android to największy bubel ostatniej dekady … 99,99% fragmentacja jest wymowna że takiego bubla systemu nie było od niepamiętnych czasów .
  Nawet leciwy XP miał poprawki aktualizacje tak jak mają wszystkie smartfony WP7 i WP8 o czym androidowcy mogą tylko śnic i zapomnieć a nie pisać farmazony o android .

  Liczby nie kłamią o fragmentacji są wymowne

  • http://smartfan.pl Noob

   Windows Phone to też nie jest bajka – co mają powiedzieć osoby, które kupiły smartfony z Windows Phone 7?

   • Nazir

    WP7 i WP8 to zasadniczo dwa różne systemy jądro WinCE i NT ale mają nadal poprawki aktualizacje od MS wszyscy posiadacze tych systemów .

    To nie jest to samo jądro i system jak w przypadku Android .
    Więc generalnie WP8 nie ma fragmentacji a wszyscy mają najnowszy system i poprawki o czym 99,99% sprzętu z androsyfem może tylko śnić lub już zapomnieć .
    Sam do tej grupy należę i 2 smartfony i tablet najnowszy to już stare wersje systemu i zero poprawek aktualizacji wsparcia