HTC Sense 6.0 – appki

HTC One dostanie Sense 6 UI pod koniec maja

Posiadacze HTC One (2013) niecierpliwią się pewnie, kiedy ich smartfon otrzyma nową nakładkę na system, Sense 6 UI. Według najnowszych doniesień upgrade dla One powinien pojawić się pod koniec maja. Niestety, sytuacja nie jest jeszcze w 100% klarowna.

HTC Sense 6.0 - appki

Informację na temat aktualizacji do Sense 6 UI dla HTC One podał szef amerykańskiego oddziału tej firmy, Jason Mackenzie. Według niego Sense 6 dla posiadaczy One w USA pojawi się już pod koniec maja. Czy oznacza to, że nową nakładkę w tym terminie dostaną także właściciele One z innych zakątków świata?

Niestety, to nie jest takie pewne. Już niejednokrotnie widzieliśmy przypadki, kiedy to amerykański oddział HTC był faworyzowany. Nie da się ukryć, że tajwański producent właśnie w USA widzi jeden ze swoich największych i najbardziej lukratywnych rynków zbytu. To dzięki temu Amerykanie zazwyczaj jako pierwsi dowiadują się o tym, że dostaną jakąś aktualizację. Oddziały z reszty zakątków świata (w tym polski) w tej kwestii milczą.

Z wcześniejszych informacji wiemy, że modele One mini oraz One max również dostaną nową nakładkę na system.

W tej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na potwierdzenie, że także międzynarodowy wariant One dostanie Sense 6 UI. Mam nadzieję, że nowa nakładka pojawi się u nas bez zbędnych opóźnień. Poza tym europejskie filie HTC powinny uczyć się od amerykańskiej, w jaki sposób informować swoich klientów o nadchodzących aktualizacjach. To trochę wstyd, że użytkownicy dowiadują się o nowym firmware zazwyczaj z nieoficjalnych źródeł lub w momencie, kiedy soft już się dla nich pojawi.