HTC One M8 Ace – fotki promocyjne 3

HTC One M8 Ace – cena i data wejścia do sklepów

Chiński portal ifanr opublikował raport, który sugeruje, że smartfon HTC One (M8) „Ace Vogue” (prawdopodobnie lokalna wersja „Ace”), może zadebiutować już 3 czerwca. Urządzenie ma być praktycznie tym samym, czym jest iPhone 5C dla iPhone 5, czyli plastikową wersją HTC One (M8).

HTC One M8 Ace

Według informacji podawanych przez portal, HTC One (M8) Ace ma kosztować około 481$, czyli w przeliczeniu na złotówki, około 1470 zł. Smartfon w stosunku do One (M8), będzie mieć nieco podrasowane podzespoły. Wewnątrz znajdziemy więc mocniejszy chipset Snapdragon 801 (8974AC) z 2 GB RAM-u oraz 2.5 GHz procesorem. Ekran w Ace to 5″ matryca Super LCD 3, o rozdzielczości 1080p. Jako zasilanie posłuży tu 2600 mAh bateria.

Zmianę dotknie też kamera, która zamiast 4 Mpix ma mieć 13 Mpix. Nie wiem niestety, czy obecna będzie tu technologia UltraPixel (wiele jednak wskazuje na to, że jednak nie). Co z pamięcią? One M8 Ace do dyspozycji ma mieć 16 lub 32 GB pamięci na dane usera, którą da się rozszerzyć kartą microSD (o dodatkowe 128 GB).

Smartfon w chińskich sklepach pojawi się w przyszłym tygodniu, w kolorze czarnym, czerwonym, białym oraz niebieskim. Fajnie by było, gdyby HTC zdecydowało się wprowadzić One M8 Ace także i w Europie. W cenie ok. 1500 zł stanowiłby on nie lada konkurencję dla praktycznie całego segmentu flagowców. Obstawiam jednak, że po doliczeniu podatków, marż itp. – w Polsce kosztowałby i tak grubo ponad 2000 zł.

Aktualizacja (28.V.2014): HTC One M8 Ace pojawił się w sieci znowu, jednak tym razem na renderach, mających promować to urządzenie. Potwierdzają się jednocześnie domysły wielu osób, które widziały spore podobieństwo M8 Ace do HTC Butterfly S.

Jedną z nowych rzeczy, jakie można zauważyć na tych zdjęciach, jest inny przycisk Power niż ten, który znajdziemy w HTC One (M8).