HTC One (M8) for Windows – wszystkie boki

HTC One (M8) for Windows, czyli M8 z Windows Phone oficjalnie pokazany

Wydaje się wam, że HTC już teraz ma niezły bajzel w nazewnictwie swoich smartfonów? No to uważajcie, bo ten tajwański producent zaprezentował właśnie swój nowy smartfon, model HTC One (M8) for Windows. Nazwa urządzenia jest nieco myląca, bo sprzęt nie działa w oparciu o komputerowego Windowsa, a o jego mobilną odmianę – Windows Mobile.

HTC One (M8) for Windows - wszystkie boki

Jeśli HTC chciałoby więc mieć „w miarę” przejrzysty układ nazw, powinno nazwać swój sprzęt jako HTC One (M8) for Windows Phone. Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli specyfikacji urządzenia. Tak naprawdę w porównaniu do androidowej wersji M8 nie uległa ona żadnym zmianom. Mamy tu ten sam, 5″ ekran 1080p, Snapdragona 801, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci na dane i slot na karty microSD. Naturalnie, zamiast systemu Android mamy teraz Windows Phone 8.1. Swoją drogą, Snapdragon 801 siedzący we wnętrzu tego smartfona czyni go najwydajniejszym, wypuszczonym do tej pory sprzętem z WP8.

HTC One (M8) for Windows - front

Niestety jak się możecie domyślać – zmianom nie uległ też aparat, który co prawda występuje w opcji Duo, jednak nadal ma zaledwie 4 Mpix, a to według mnie stanowczo za mało. Trochę mnie to dziwi, bo HTC dzisiaj pokazało też model Butterfly 2, który ma funkcję Duo, ale zamiast 4 Mpix dostał 13 Mpix. Całe szczęście największa zaleta tego urządzenia, czyli piękna, aluminiowa obudowa – pozostała nietknięta.

Szkoda tylko, że HTC One (M8) for Windows póki co będzie dostępny wyłącznie w ofercie amerykańskiego operatora komórkowego, firmy Verizon. Co ciekawe, jest on tam sprzedawany wraz z usługą HTC Advantage, dzięki której producent wymieni nasz ekran nawet wtedy, gdy go rozbijemy (normalnie gwarancja nie obejmuje nieodpłatnego likwidowania takich uszkodzeń). Niestety na wymianę ekranu można liczyć tylko raz.

Czy smartfon zawędruje także do Europy? HTC na ten temat milczy, nie wiemy więc, czy HTC One (M8) for Windows będzie sprzedawany wyłącznie w USA, czy może w naszym kraju też się kiedyś pojawi.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Bardzo mnie cieszy że być może będzie w Polsce szansa na zakup Htc One M8 by MS Windows Phone 8.1

    Jedna inna oferta flagowca HTC vs. Lumia to dobra wiadomość i być może się skuszę na taki model na koniec roku a sprzedam Nexus’5 aby pożegnać się z Android