HTC One (M8) – wszystkie boki

HTC One (M8) mini w maju trafi do sklepów

Według jednego z brytyjskich dostawców smartfonów, HTC pracuje właśnie nad wersją mini swojego nowego flagowca, One (M8). Urządzenie, które ma się po prostu nazywać One (M8) mini, prawdopodobnie będzie tradycyjnie dość mocno „przyciętą” wersją swojego większego brata.

HTC One (M8) - wszystkie boki

HTC One (M8)

Według tej nieoficjalnej informacji HTC One (M8) mini tak samo jak One (M8) ma być w aż 90% zbudowany z aluminium. Wygląda więc na to, że chociaż design sprzętu pozostanie niezmieniony.

Smartfon jako ekranu ma używać 4.5″ matrycy o nieznanej rozdzielczości. Możemy jednak przypuszczać, że podobnie jak w przypadku One mini będzie to 720p. Niestety przeciek nie wspomina nic na temat chipsetu, wiadomo jednak, że zamiast podwójnej kamery UltraPixel, będzie w nim zamontowana zwykła, pojedyncza. Jeśli to się potwierdzi będzie to oznaczać, że tajwański producent widzi zastosowanie UltraPixel duo jedynie w swoim flagowym modelu.

Jak już mogliście przeczytać w tytule, sklepowy debiut HTC One (M8) mini został zaplanowany na maj. Możemy się więc spodziewać, że HTC w ciągu najbliższych tygodni oficjalnie zaprezentuje ten smartfon. Mimo wszystko ja nadal ubolewam nad tym, że HTC nie wpadło jeszcze na pomysł wydania pełnowartościowej, nieokrojonej wersji One (M8) w wariancie zmniejszonym. Jestem pewien, że takie urządzenie stałoby się sporym hitem – nie każdy przecież chce w kieszeni nosić 5-calową „dachówkę”.