HTC One mini 2

HTC One (M8) mini zadebiutuje jako HTC One mini 2

Premiera HTC One (M8) już dawno za nami, jednak HTC najprawdopodobniej trzyma w zanadrzu „miniaturową” wersję tego urządzenia. Tajwańczycy najwyraźniej jeszcze mocniej namieszają z nazewnictwem swoich smartfonów, bo wariant mini One (M8) wcale nie pojawi się jako One (M8) mini, tylko jako One mini 2.

HTC One mini 2 - przód i tył

Podobno tak ma wyglądać HTC One mini 2.

Informację o nazwie handlowej One mini 2, podał nie kto inny, jak @evleaks, czyli chyba obecnie najsłynniejszy już Twitterowiec, zajmujący się tematyką smartfonowo-tabletową.

Co do specyfikacji HTC One mini 2, to ma ona obejmować 4.5″ ekran 720p, Snapdragona 400 (cztery rdzenie Cortex-A7 taktowane zegarem 1.4 GHz), 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci na dane oraz slot na karty microSD. W smartfonie ma być także 13 MP kamera główna oraz 5 MP kamerka z przodu. Całość dopełni Wi-Fi a/b/g/n/ac oraz Bluetooth 4.0. Jako system ma tu oczywiście być Android 4.4.2 KitKat, wraz z najnowszą nakładką tajwańskiego producenta, czyli Sense 6.0 UI.

Jeśli informacje się potwierdzą, to HTC One mini 2 powinien trafić do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Kiedy odbędzie się oficjalna prezentacja tego smartfona? Tego niestety nie wiemy. HTC póki co nie wspomniało nawet słowem o istnieniu One (M8) w wersji mini. Mam nadzieję, że producent nie przesadzi z ceną za ten sprzęt. HTC jest niestety dobrze znane z tego, że swoje nisko i średniobudżetowe produkty wycenia zazwyczaj trochę za wysoko.

Aktualizacja (3.V.2014): Pojawił się już oficjalny render, prezentujący HTC One mini 2. Możemy zobaczyć na nim smartfon, ale już bez pokrowca.

HTC One mini 2