HTC One M8 Prime – 6

HTC One (M8) Prime – smartfon z 5.5″ ekranem QHD? (aktualizacja)

W sieci pojawia się coraz więcej plotek, dotyczących nowego, flagowego sprzętu z Tajwanu – modelu HTC One (M8) Prime. Według niepotwierdzonych informacji, może to być nazwa kodowa smartfona One (M8) Max (lub jak kto woli, One Max 2).

HTC One - dystyngowany

One (M8) Prime zapowiada się naprawdę obiecująco i nie da się ukryć, że może on być odpowiedzią HTC na nadchodzącego wielkimi krokami LG G3 (który również ma mieć 5.5″ ekran QHD).

Niepotwierdzona specyfikacja One (M8) Prime, oprócz 5.5″ matrycy QHD obejmuje chipset Snapdragon 805 APQ8084 (cztery rdzenie Krait 450 oraz grafika Adreno 420), 3 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci wewnętrznej.

Co ciekawe, M8 Prime ma posiadać najnowszy modem Qualcomm, oznaczony kodem MDM9x35, który pozwoli na pobieranie danych przez sieć LTE z prędkością do 300 Mbps (ciekawe, który pakiet internetowy u polskich operatorów komórkowych by to wytrzymał).

To nie wszystko, bo nowy smartfon ma mieć także potężną, 18 MP kamerę oraz 5 MP kamerkę pomocniczą, która podobnie jak w One (M8), posłuży do uchwycenia lepszej głębi fotografii.

Źródło spekuluje, że HTC One (M8) Prime pojawi się we wrześniu. Specyfikacja, którą przed chwilą wam podałem – dotyczy testowego egzemplarza tego sprzętu. Finalnie może się więc okazać, że do sklepów trafi smartfon, o zupełnie innych parametrach. Sam jestem ciekaw, czy HTC faktycznie pokusi się o wypuszczenie tak mocarnego urządzenia. Szczerze mówiąc, po opublikowaniu ostatnich, bardzo złych wyników finansowych tego producenta – firma potrzebuje chyba kolejnego sukcesu, który pomoże jej wyjść z dołka.

Aktualizacja (20.V.2014): No i mamy pierwsze rendery, przedstawiające HTC One (M8) Prime. Opublikował je @evleaks, więc ich wiarygodność jest dość duża. Z drugiej strony @evleaks ostatnio dość mocno „gwiazdorzy”, więc z wiarygodnością może być różnie. Wiele osób zarzuca @evleaks, że publikuje wpisy dotyczące M8 Prime tylko po to, aby podpiłować sprzedaż zwykłego HTC One (M8). W jaki sposób? W bardzo prosty – wielu użytkowników słysząc, że wkrótce nastąpi premiera jeszcze lepszego modelu, po prostu wstrzyma się z zakupem tego starszego, lub go wcale nie kupi.

Zakładając jednak, że widoczny tu M8 Prime jest prawdziwy, to będzie to naprawdę interesujące urządzenie, pod względem designu. Co dziwne, HTC odejdzie w nim ze swojego stonowanego, jednolitego stylu – i otoczy obiektyw kamery jasną, wręcz neonową, pomarańczową obwódką. Warto też zauważyć, że kamera główna tego urządzenia, została nieco podniesiona, przez co odstaje od reszty obudowy. Mam nadzieję, że oznacza to zwiększenie rozdzielczości kamery w M8 Prime, która będzie mieć więcej niż 5 Mpix.

Aktualizacja (30.V.2014): Według @evleaks , HTC anulowało prace nad One (M8) Prime, a urządzenie nigdy nie pojawi się w sklepach. Tak naprawdę nie wiemy, czy ten smartfon w ogóle istniał, czy @evleaks sobie go np. nie zmyślił. Mimo wszystko o Prime możemy raczej zapomnieć.