HTC One M8 – Windows Phone

HTC One M8 z systemem Windows Phone?

Czy HTC planuje debiut smartfona z systemem Windows Phone? Wszystko wskazuje na to, że tajwański gigant faktycznie ma takie plany. Do sieci wyciekło właśnie zdjęcie prasowe, pokazujące model HTC One M8, działający w oparciu o WP.

HTC One M8 - Windows Phone

Naturalnie należy pamiętać, że nie jest to oficjalna informacja, więc równie dobrze ten sprzęt może się wcale nie pojawić. Mimo wszystko jeśli HTC One M8 faktycznie zadebiutuje, będzie to oznaczać, że HTC zaczyna szukać swojego szczęścia także na poletku opanowanym przez Nokię.

Co wiemy o HTC One M8 w wersji Windows Phone? W zasadzie nic. Nie wiadomo nawet, jaką specyfikacją ma dysponować ten sprzęt. Jedno jest jednak pewne – jego wygląd nie będzie zbytnio odbiegać od tego, którym dysponuje One M8 w wariancie z Androidem. Jedyna, zauważalna na powyższym zdjęciu różnica dotyczy dolnego głośnika, bo został on umieszczony niżej niż ten, który znajdziemy w klasycznym M8.

Kiedy One M8 Windows Phone ma zadebiutować? Prezentacja odbędzie się najprawdopodobniej już 19 sierpnia w Nowym Jorku.

Pamiętajmy jednak, że HTC już wcześniej miało „romans” z Windows Phone 8. Dzięki temu do sklepów trafiły dwie słuchawki z WP, modele HTC 8S oraz HTC 8X. Nie wytrzymały one niestety konkurencji ze strony serii Nokia Lumia. Czy tym razem HTC uda się zaistnieć na rynku Windows Phone?