HTC One Max – zdjęcie prasowe

HTC One Max po raz pierwszy ujawnił swoje oblicze – 5.9″ smartblet z Tajwanu (aktualizacja)

Na temat phabletu HTC słyszeliśmy już niejednokrotnie. One Max, bo tak ma się nazywać to urządzenie, miało być wyposażone w 6″ ekran. Niestety do dzisiaj nie wiedzieliśmy, jak ten gigant będzie wyglądać.

HTC One Max - front

To co możecie tu oglądać to oczywiście zdjęcia, przedstawiające One Max. Według dzisiejszych informacji smartblet ma posiadać 5.9″ (a nie 6″) ekran 1080p oraz chipset Snapdragon 800 z czterordzeniowym prockiem Krait 400 o taktowaniu 2.3GHz, grafiką Adreno 330 oraz 2GB pamięci RAM. Reszta danych technicznych to 4MP kamera UltraPixel z optyczną stabilizacją obrazu, 16GB rozszerzalnej pamięci, a całość ma być zasilana sporawą 3300mAh baterią. Urządzenie będzie też dość cienkie, jego profil mierzy podobno tylko 9.4mm.

HTC One Max - front pod kątem

Jak sami możecie zobaczyć smartblet wygląda prawie tak samo, jak dwa inne urządzenia z tej rodziny – HTC One oraz HTC One mini. Z przodu widzimy identyczne, dwa głośniki stereo na górze i dole obudowy oraz aluminiową „skorupę”.

Z dzisiejszej plotki wynika, że One Max w dniu premiery ma działać pod kontrolą systemu Android 4.3 Jelly Bean wraz z nakładką HTC Sense 5.5.

HTC One Max jest podobno już testowany przez niektórych chińskich operatorów i użytkowników (tamtejsze sieci China Mobile, China Telecom i China Unicom dostaną swoje własne, dedykowane wersje tego urządzenia).

Kiedy nastąpi debiut One Max? Z pierwszych, niepotwierdzonych informacji wynika, że we wrześniu czyli wtedy, kiedy ma nastąpić prezentacja Samsunga Galaxy Note III. Zbieg okoliczności? Chyba nie!

Aktualizacja: Chiński portal ePrice zaprezentował kolejne zdjęcie One Max. Tym razem możecie zobaczyć, jak urządzenie wygląda w zestawieniu z Motorolą XT882.

HTC One Max i Motorola XT882

HTC One Max i Motorola XT882

Aktualizacja: Dobrze nam znany @evleaks opublikował bardzo dobrej jakości zdjęcie prasowe, które przedstawia HTC One Max. Musicie przyznać, że ten 5.9″ gigant robi spore wrażenie.

HTC One Max - zdjęcie prasowe

Źródło: GSMArena