HTC One Max

HTC One Max z ogromnym 5.9″ ekranem oficjalnie zaprezentowany

HTC miało wielkie problemy, aby w tajemnicy utrzymać swój phablet One Max. Dzisiaj firma nareszcie zdecydowała się na jego oficjalną prezentację. Co może nam zaoferować ta powiększona wersja HTC One?

HTC One Max

W zasadzie cały wygląd i specyfikację HTC One Max już znamy z wcześniejszych, bardzo licznych przecieków. Urządzenie ma 5.9″ ekran LCD 1080p, 16/32GB pamięci wewnętrznej (z możliwością jej powiększenia kartą microSD o kolejne 64GB), 2GB RAM, a całość działa na platformie Android w wersji 4.3 Jelly Bean (wraz z najnowszą, producencką nakładką na OS – Sense 5.5).

Niestety potwierdziło się także to, że HTC One Max działa w oparciu o nie najmocniejszy już chipset firmy Qualcomm – Snapdragon 600. Szkoda, że tajwański producent nie zamontował tu Snapdragona 800, który siedzi m.in. w głównych rywalach One Max, phabletach Sony Xperia Z Ultra oraz Samsungu Galaxy Note 3.

Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, HTC One Max ma jednak coś, czego nie posiada konkurencja. Pod obiektywem kamery znajduje się czarny kwadrat, który jest czytnikiem linii papilarnych. Dzięki niemu na phablecie będziemy mogli wywoływać różnego rodzaju funkcję, oraz oczywiście ułatwić sobie sposób jego odblokowywania.

Kamera One Max to prawie to samo, co znajdziemy w klasycznym One. Jest tu 4MP aparat UltraPixel, niestety pozbawiony optycznej stabilizacji obrazu.

Za zasilanie służy tu ogniwo o pojemności 3300 mAh, które według HTC starcza na 28 godzin rozmów lub 585 godzin czuwania (oczywiście o tak długie czasy nie musimy się martwić, rzeczywistość z pewnością skróci je dość drastycznie). One Max tak jak One posiada dwa głośniki BoomSound, a jego obudowa została wykonana z aluminium.

Smartfon jeszcze w tym tygodniu ma zawitać w europejskich sklepach. Niestety Tajwańczycy nie podali jeszcze ceny tego giganta. Ciekaw jestem, czy HTC swoim nowym produktem będzie w stanie zaistnieć na rynku?

Aktualizacja: HTC jako główny rynek zbytu dla One Max wybrało Chiny. Cena, jaką będzie trzeba tam zapłacić za ten phablet to 899$, czyli ok. 2800 zł. Pamiętajcie jednak, że ceny za urządzenia są na rynku chińskim dużo niższe, niż np. w Europie.

Źródło: HTC